آیا فروش کمتر از حد انتظار آیفون 10 برای اپل دردسر ساز می شود؟

آیا فروش کمتر از حد انتظار آیفون 10 برای اپل دردسر ساز می شود؟

بر اساس گزارش «کارل آکمان» (Karl Ackerman) تحلیلگر شرکت امنیتی «house of Cowen & Co» به تازگی اعلام شده که درخواست بازار برای آیفون ۱۰ کمتر از میزان پیش بینی های قبلی است و کاربران بیشتر به مدل های پایین تر آیفون علاقه نشان می دهند.

در این تحلیل آیفون های ۸ (بررسی دیجیاتو، بررسی ویدیویی دیجیاتو) و ۸ پلاس و نیز آیفون ۱۰ (بررسی دیجیاتو، بررسی ویدیویی دیجیاتو) در نظر گرفته شده اند. البته آکامان معتقد است که آیفون ۱۰ فروش خوبی را تجربه می کند، ولی نه به آن خوبی که اپل انتظار دارد.

این تحلیلگر تخمین زده که در فصل ابتدایی سال مالی سال ۲۰۱۸ (از سپتامیر تا دسامبر ۲۰۱۷) ، کمپانی ساکن کوپرتینو تعداد ۷۹ میلیون آیفون را به بازار عرضه می کند که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ که ۷۸.۲۹ میلیون عدد بوده، رشد ناچیزی را تجربه خواهد کرد. همچنین انتظار می رود در دومین فصل مالی سال ۲۰۱۸ (از ژانویه تا مارس سال ۲۰۱۸)، اپل ۵۶ میلیون آیفون را روانه بازار کند که در این صورت نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۷ که این تعداد برابر ۵۱.۲ میلیون دستگاه بوده رشد بهتری را شاهد خواهد بود.

اپل در پی فروش آیفون های جدید رشد فوق العاده ای را در ارزش سهام خود تجربه نخواهد کرد

به اعتقاد آکمان آیفون ۱۰ تا به حال در بررسی های متخصصان نقد های مثبتی را دریافت کرده. بدین ترتیب به نظر می رسد در حال حاضر تنها مشکل اپل خریدن آیفون توسط مشتریان باشد. همچنین این تحلیلگر در یادداشتی به سرمایه گذاران اعلام کرده که اپل در حال حاضر در موقعیت «چرخه فوق العاده» خود قرار ندارد؛ به این معنی که انتظار نمی رود شاهد رشد فوق العاده ارزش سهام این شرکت به دلیل عرضه آیفون ۱۰ باشیم.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato