همه چیز درباره آیفون 13
دسترسی به اینترنت پهن باند در انگلیس به جزئی از حقوق شهروندی تبدیل می شود

دسترسی به اینترنت پهن باند در انگلیس به جزئی از حقوق شهروندی تبدیل می شود

دولت انگلیس اعلام کرد که از سال ۲۰۲۰ پهنای باند با سرعت بالا به عنوان یکی از اصول حقوق شهروندی در نظر گرفته خواهد شد. به عبارت دیگر ارائه دهندگان سرویس (ISP) باید امکان دسترسی به اینترنت را برای افرادی که خواهان آن هستند، فراهم کنند.

برنامه ایجاد دسترسی همگانی از سوی «BT»، بزرگترین ارائه دهنده امکانات مخابراتی انگلیس پیشنهاد شده و دولت این کشور با تائید این طرح بر لزوم وجود قوانین مدون در این باره تاکید کرد.

این قوانین که خدمات عمومی اجباری (Universal Services Obligation) نام دارند در ماه های آینده با جزئیات دقیق تدوین خواهد شد اما بیانیه فعلی دولت تصریح می کند که هر شهروند انگلیسی بایدحداقل به اینترنت با سرعت ۱۰ مگابیت بر ثانیه دسترسی داشته باشد.ispدولت انگلیس در حالی این تصمیم را به اجرا درآورده که چند روز پیش کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) آمریکا در یک رای گیری قانون موسوم به بی طرفی شبکه که ISPها را از مسدود یا محدود کردن ترافیک منع می کرد، لغو کرد.

لغو بی طرفی شبکه احتمالا تحت فشار ISPهایی صورت گرفته که از آن متضرر شده اند و حالا باید منتظر ماند و دید که دولت انگلیس در پیاده سازی طرح جدیدش که ISPها را حتی در دور افتاده ترین نقاط کشور وادار به ارائه اینترنت می کند، چه میزان از قدرت خود استفاده خواهد کرد.اینترنتپیش از این نیز سازمان ملل متحد با اضافه کردن چند بند به «اعلامیه جهانی حقوق بشر» دسترسی به اینترنت را به عنوان یکی از اصول حقوق بشر اعلام کرده و نقش آن را در ایجاد یک جامعه باز حیاتی دانسته بود.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato