به زودی حساب کاربری وی چت چینی ها به کارت شناسایی آنها تبدیل می شود

به زودی حساب کاربری وی چت چینی ها به کارت شناسایی آنها تبدیل می شود

تعدادی از کاربران چینی از این هفته می توانند از حساب کاربری وی چت خود به عنوان یک کارت شناسایی رسمی استفاده کنند. این قابلیت در آینده در کل این کشور در دسترس خواهد بود.

به گزارش نشریه فایننشیال تایمز ساکنان شهر گوانگژوی چین می توانند با استفاده از قابلیت تشخیص چهره برای اتصال مشخصات هویتی رسمی خود به اپلیکیشن وی چت استفاده کنند. گفته می شود، در صورت موفقیت طرح اجرای آن از ژانویه سال آینده (کمتر از یک ماه دیگر) در کل چین آغاز می شود.

محدودیت های سیستم اتصال اطلاعات هویتی به اپلیکیشن، بسته به قابلیت های تشخیص هویت موبایل کاربر متغیر خواهد بود. به عنوان مثال اگر تنها با ورود به حساب کاربری خود از طریق نام کاربری و رمز قصد استفاده از یک کافی نت را داشته باشید، قابلیت های محدودی در اختیارتان خواهد بود و می بایست باز هم کار شناسایی ارائه دهید.

البته در این میان اجرای طرح مذکور نگرانی هایی را نیز در مقوله حفظ حریم خصوصی افراد به وجود می آورد، به خصوص که دولت چین سیاست های بسیار سختگیرانه ای برای مردم خود در خصوص استفاده از اپلیکیشن ها وضع نموده. منوط کردن استفاده از تمام قابلیت های اپلیکیشن ها به اهراز هویت از طریق تشخیص چهره می تواند به عمق این نگرانی ها بیافزاید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato