همه چیز درباره آیفون 13
دادستانی کره جنوبی به دنبال افزایش محکومیت وارث سامسونگ است

دادستانی کره جنوبی به دنبال افزایش محکومیت وارث سامسونگ است

خبرگزاری بلومبرگ در گزارش جدیدی مدعی شده که دادستانی کره جنوبی به دنبال افزایش محکومیت وارث سامسونگ لی ژائه یونگ از ۵ سال به ۱۲ سال است. کارشناسان معتقدند که تایید این درخواست می تواند حاکمیت قانون را برای مردمی که نگاهی انتقادی به رابطه نزدیک بین دولت و بنگاه های تجاری دارند، به اثبات برساند.

پارک یونگ سو به عنوان دادستان ویژه این پرونده در خصوص جایگاه و فساد وارث کمپانی عظیم سامسونگ می گوید: «قدرت و ثروت لی در سامسونگ تنها ناشی از جایگاه پدرش بود. مردم می خواهند که ثروتمندان قدرتمند دیگر نتوانند هم رده با سیاست مداران در دولت کره جنوبی نفوذ داشته باشند.»

فرزند موسس سامسونگ در دفاعیات خود مدعی شده که هرگز علاقه ای به تصاحب جایگاهی بزرگ در سامسونگ نداشته است، بنابراین تفسیر انگیزه او از اهدای اسب های اصیل و گران قیمت به دوست صمیمی رئیس جمهور به منظور حفظ حمایت دولت از کمپانی پدرش، کاملاً غیر واقعی و اشتباه است.

لی ژائه یونگ وارث سامسونگ

طبق حکم قبلی دادگاه، لی ژائه یونگ علاوه بر هدایا مبلغ ۲۶ میلیون دلار را نیز به عنوان کمک به حساب موسسه خیریه تحت مالکیت دوست صمیمی رئیس جمهور پیشین کره جنوبی واریز کرده است. گفته می شود این رقم برای جلب حمایت دولت از ادغام کمپانی بزرگ «صنایع Cheil» در سامسونگ پرداخت شده. اقدامی که سبب می شد نفوذ لی درون یکی از بزرگترین شرکت های دنیا بیش از پیش افزایش یابد.

فرزند ارشد موسس کمپانی سامسونگ در حال سپری کردن دوران محکومیت خود است، اما اگر درخواست دادستانی کره جنوبی برای افزایش مدت محکومیت او مورد قبول واقع شود، دیگر بازگشتش به کمپانی و در دست گرفتن مدیریت آن چندان آسان نخواهد بود.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato