از ب ام و سری 5 تا هوندا C-RV؛ خودروهای 8.5 میلیون تومانی در بازار انگلستان

از ب ام و سری 5 تا هوندا C-RV؛ خودروهای 8.5 میلیون تومانی در بازار انگلستان

از ب ام و سری 5 تا هوندا C-RV؛ خودروهای 8.5 میلیون تومانی در بازار انگلستان

نشریه انگلیسی اتو اکسپرس چندی پیش به مناسبت انتشار هزار و پانصدمین شماره خود در گزارشی جالب به معرفی برخی از بهترین خودروهای دست دوم که با رقم ۱۵۰۰ پوند می توان در انگلستان خریداری کرد، پرداخته است. از آنجایی که این مبلغ ناچیز با قیمت روز پوند چیزی معادل ۸.۵ میلیون تومان می شود، تصمیم گرفتیم گزینه های موجود را بررسی نموده و نگاهی به حق انتخاب های مردم این کشور اروپایی داشته باشیم.

فورد فیستا ۱.۲۵ LX پنج در

قیمت با کارکرد صفر کیلومتر ۹,۸۴۵ پوند (حدودا ۵۵ میلیون)
قیمت مدل کنونی ۱,۵۰۰ پوند (حدودا ۸.۵ میلیون)
حجم موتور ۱.۲۵ لیتر - چهار سیلندر
قدرت موتور ۷۵ اسب بخار
میزان مصرف سوخت ۵.۱ لیتر در صد کیلومتر
مدل ۲۰۰۴
کارکرد ۵۲۰۰۰ مایل
میزان گازهای آلاینده خروجی ۱۴۸ گرم بر هر کیلومتر
ایمنی ۴ ستاره از یورو انکپ در سال ۲۰۰۲
مالیات ۱۵۰ پوند

از زمانی که فورد فیستا برای نخستین بار در سال ۱۹۷۶ راهی نمایندگی ها شد، این خودرو همواره طرفداران زیادی داشته و یکی از پر فروش ترین های انگلستان لقب گرفته است. به همین جهت امروزه مدل های دست دوم فراوان آن با قیمتی در حدود ۱۵۰۰ پوند پیدا می شود.

FORD Fiesta 5Doors

با مبلغ یاد شده می توان به سراغ فیستا Mk7 که از سال ۲۰۰۸ تا همین چند ماه پیش بر روی خط تولید قرار داشت، رفت. نسل ششم هم که با کد Mk6 شناخته می شود، در دسترس بوده و از میان انواع مدل های بنزینی و دیزلی، دستی و خودکار و سه در یا پنج در می توان نمونه دلخواه را انتخاب کرد.

FORD Fiesta 5Doors

بهترین گزینه ای که تیم تحریریه اتو اکسپرس موفق به پیدا کردن آن شده یک دستگاه فیستای مدل ۲۰۰۴ با کارکرد سالانه ۴۰۰۰ مایل بوده است. این خودرو از یک موتور ۱.۲۵ لیتری به قدرت ۷۵ اسب بخار بهره برده و با تریم LX امکاناتی مثل سیستم تهویه مطبوع، شیشه گرم شونده، قفل از راه دور آینه ها و پنجره های برقی دارد.

اشکودا اکتاویا

قیمت با کارکرد صفر کیلومتر ۱۵,۶۰۰ پوند (حدود ۹۰ میلیون)
قیمت مدل کنونی ۱,۴۹۵ پوند (حدود ۸.۵ میلیون)
حجم موتور ۲ لیتر - چهار سیلندر
قدرت موتور ۱۳۸ اسب بخار
میزان مصرف سوخت ۴.۹۱ لیتر در صد کیلومتر
مدل ۲۰۰۵
کارکرد ۸۷۰۰۰ مایل
میزان گازهای آلاینده خروجی ۱۵۹ گرم بر کیلومتر
ایمنی ۴ ستاره از یورو انکپ در سال ۲۰۰۴
مالیات ۱۹۰ پوند

اکتاویا در اکثر تست های برگزار شده به لحاظ کابرد و قابلیت اطمینان بالا، راحتی و ارزش در برابر قیمت امتیازهای مناسبی کسب کرده است. این خودرو برای خانواده ها ایده آل بوده و می تواند مدت ها بدون دردسر کار کند.

Skoda-Octavia-2005

با بودجه ۱۵۰۰ پوندی اکتاویای دیزلی نسل دوم با کارکرد زیاد قابل خریداری است. البته در صورت تمایل مدل های کم کارکرد بنزینی این نسل نیز در دسترس هستند، برخی از مدل های ۲۰۰۴ (متعلق به نسل اول) نیز در محدوده ۱۵۰۰ پوند و کمتر طبقه بندی شده اند.

Skoda-Octavia-2005

مناسب ترین مدل اکتاویا که با بودجه یاد شده می توان خرید، امکاناتی مثل سیستم تهویه مطبوع، کروز کنترل، سنسورهای پارک عقب، رینگ های آلیاژی و هر چهار شیشه برقی دارد. پیش بینی می شود مدل انتخابی تا ۱۰۰,۰۰۰ مایل دیگر بدون هیچ دردسری به جابجایی مالک و خانواده وی بپردازد.

ب ام و سری پنج  ۵۲۰i SE auto

قیمت با کارکرد صفر کیلومتر ۲۳,۳۶۰ پوند (حدود ۱۳۳ میلیون)
قیمت مدل کنونی ۱,۴۹۵ پوند (حدود ۸.۵ میلیون)
حجم موتور ۲.۲ لیتر - شش سیلندر
قدرت موتور ۱۷۰ اسب بخار
میزان مصرف سوخت ۷.۴ لیتر در صد کیلومتر
مدل ۲۰۰۲
کارکرد ۱۰۳۰۰۰ مایل
میزان گازهای آلاینده خروجی ۲۱۶ گرم بر کیلومتر
ایمنی ۴ ستاره از یورو انکپ در سال ۱۹۹۸
مالیات ۳۰۵ پوند

اگر انگلیسی ها به دنبال یکی از کامل ترین سدان های خانوادگی باشند، می توانند نیم نگاهی به ب ام و سری ۵ داشته باشند. این اتومبیل آلمانی دارای مزایایی مثل دینامیک بالا، فضای داخلی زیاد، کیفیت ساخت عالی و تجهیزات مناسب است.

BMW-5-Series--E39

در بازه انتخابی، انواع مدل های بنزینی و دیزلی از سری ۵ که عمدتا متعلق به نسل چهارم (E39) هستند، وجود دارند. کسانی که به دنبال لذت رانندگی باشند حتی می توانند به سراغ نسخه ۵۴۰ نسل سوم یا همان E34 با موتور V8 بروند.

BMW-5-Series--E34

از آنجایی که مدل های دیزلی در انگلستان پرطرفدار بوده و معمولا کارکرد زیادتری نسبت به مدل های بنزینی دارند، تیم تحریریه اتو اکسپرس در نهایت یک ۵۲۰i کم کارکرد مدل ۲۰۰۲ را به عنوان گزینه اصلی از بین سری ۵ های مختلف انتخاب کرده است.

BMW-5-Series--E39

این خودرو با قیمتی زیر ۱۵۰۰ پوند دارای موتور ۲.۲ لیتری شش سیلندر با ۱۷۰ اسب بخار قدرت بوده و از امکاناتی مثل گیربکس اتوماتیک، تریم داخلی کاملا چرمی و شیشه های برقی بهره می برد.

مزدا MX-5

قیمت با کارکرد صفر کیلومتر ۱۵,۴۹۵ پوند (حدود ۸۸ میلیون)
قیمت مدل کنونی ۱,۲۹۵ پوند (حدود ۷.۴ میلیون)
حجم موتور ۱.۸ لیتر - چهار سیلندر
قدرت موتور ۱۴۶ اسب بخار
میزان مصرف سوخت ۷.۲ لیتر در صد کیلومتر
مدل ۲۰۰۳
کارکرد ۸۰۰۰۰ مایل
میزان گازهای آلاینده خروجی ۲۱۰ گرم بر کیلومتر
ایمنی ۴ ستاره از یورو انکپ در سال ۲۰۰۲
مالیات ۳۰۵ پوند

مزدا MX-5 به خوبی اثبات می کند که برای تجربه هیجان رانندگی نیازی به قدرت خیلی زیاد نیست. این ژاپنی کوچک در کنار دینامیک و اطمینان بالا، به راحتی قابل هدایت بوده و ارزش بسیار زیادی در برابر رقم پرداختی دارد.

MAZDA MX-5 Miata 2003 (2)

مدل ۲۰۰۲ از MX-5 به یک موتور ۱.۸ لیتری با ۱۴۶ اسب بخار قدرت مجهز شده و با توجه به دارا بودن پسوند اسپرت از امکاناتی مثل شیشه ها و آینه های برقی، رینگ های آلیاژی و دیفرانسیل لغزش محدود بهره می برد.

MAZDA MX-5 Miata 2003

هوندا CR-V

قیمت با کارکرد صفر کیلومتر ۱۸,۶۰۰ پوند (حدود ۱۰۶ میلیون)
قیمت مدل کنونی ۱,۵۰۰ پوند (حدود ۸.۵ میلیون)
حجم موتور ۲.۲ لیتر - چهار سیلندر
قدرت موتور ۱۳۸ اسب بخار
میزان مصرف سوخت ۵.۵ لیتر در صد کیلومتر
مدل ۲۰۰۴
کارکرد ۸۵۰۰۰ مایل
میزان گازهای آلاینده خروجی ۱۷۷ گرم بر کیلومتر
ایمنی ۴ ستاره از یورو انکپ در سال ۲۰۰۲
مالیات ۲۴۰ پوند

یکی از مشکلات اساسی اکثر شاسی بلندهای سایز متوسط اینست که آنها یا دیفرانسیل جلو هستند یا چهار چرخ متحرک دایمی. اما هوندا  CR-V نسل دوم با سیستم چهار چرخ متحرک مقطعی وارد خیابان ها شد. در نتیجه این خودرو در حالت عادی مصرف سوختی همانند خودروهای دیفرانسیل جلو و در مواقع ضروری چسبندگی مشابهی با خودروهای دو دیفرانسیل داشت.

HONDA CR-V

هوندا CR-V مدل ۲۰۰۴ با موتور ۲.۲ لیتری بنزینی اگر چه چندان قدرتمند نیست، اما امکاناتی مثل سیستم مسیریابی، سانروف، روکش چرم، صندلی های جلوی گرم شونده و سیستم تهویه مطبوع خودکار را در خود گنجانده و با ۸۵ هزار مایل کارکرد و قیمتی برابر با ۱۵۰۰ پوند یکی از بهترین گزینه های دست دوم در این محدوده به شمار می رود.

HONDA CR-V

همانطور که مشاهده می کنید در کشورهای پیشرفته خودروهای دست دوم افت قیمت بسیار زیادی داشته و با مبالغ ناچیز می توان گزینه های بسیار مناسبی را خریداری کرد.

وقتی قیمت کم این مدل ها را در کنار درآمد سرانه زیاد مردم این کشورها قرار می دهیم، می بینیم که تهیه یک وسیله نقلیه دست دوم تا چه اندازه سهل و آسان بوده و هر خانواده ای می تواند با توجه به توانایی های مالی خود گزینه ای امن و مناسب خریداری کند.

البته چنانچه به هر دلیلی فردی تمایل به خرید خودروهای دست دوم نداشته باشد، باز هم می تواند با استفاده از طرح های متنوع فروش یک گزینه صفر کیلومتر را به صورت اقساطی خریده و نیازهای خود را برطرف نماید.

 

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل