رضایت 70 درصدی از تعرفه‌های اینترنت ثابت، حل مشکلات کاربران کم‌مصرف

فروش مدل‌های جدید اینترنت در ماه گذشته باعث حواشی و انتقادات زیادی از سوی کاربران شد که برخی از آنها تا به امروز مورد توجه مسئولین قرار نگرفته بودند، یکی از اعتراضات مردم به نبود تعرفه‌ای برای سرعت بالای اینترنت به همراه حجم کم بود که به اصطلاح برای کاربران کم‌مصرف مورد استفاده است. خبر خوش برای این دسته از کاربران اینست که وزیر ارتباطات ضمن پذیرفتن این مشکل  خبر از چاره‌اندیشی برای آن در آینده‌ای نزدیک داده است.

«محمد جواد آذری جهرمی»، در تازه ترین اظهارات خود اما به افرادی که به افزایش قیمت‌ اینترنت اعتراض کرده‌اند انتقاد دارد و حق را به آنها نمی‌دهد: «اینکه مدل های جدید تعرفه اینترنت قیمت ها را افزایش می دهد صحیح نیست زیرا مدل ها تغییر کرده است.»

بیش از ۷۰ درصد مردم از تعرفه‌های جدید اینترنت رضایت دارند

وزیر ارتباطات اذعان دارد گروه‌های مختلفی در داخل و خارج وزارتخانه روی قیمت‌های جدید و تعرفه‌های تازه شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت خط ثابت تحقیق کرده‌اند و نتایج حاصل این تحقیقات نشان از کاهش جدی نرخ اینترنت دارد:

«در برخی موارد حتی قیمت به یک سوم کاهش یافته است. در مجموع تعرفه های اینترنتی کاهش یافته است و براساس نظرسنجی ها بالای ۷۰ رضایت عمومی در این باره وجود دارد.»

کاربران کم مصرف اینترنتی

جهرمی ضمن تایید مسئله نبود یک تعرفه مناسب و درخور برای کاربران کم مصرف خبر از حل این ایراد می‌دهد: «خلاء برای تعیین این تعرفه وجود دارد که در حال بررسی این موضوع هستیم که این مشکل نیز رفع شود.»

در رقابت ISPها با یکدیگر، کاربران کم مصرف نادیده گرفته شده‌اند

در آغاز ارائه مدل‌های جدید اینترنت و رقابت بین شرکت‌های ISP، این شرکت‌ها تمرکز رقابت خود را بیشتر روی ارائه حجم‌های بیشتر متمرکز کردند و دایما تعرفه‌های خود را تغییر می‌دادند اما در این بین نگاهی به خواسته کم‌مصرف‌ها نمی‌شد تا اینکه شرکت مخابرات تهران از بسته‌های نسبتا مناسب خود برای این دسته از کاربران رونمایی کرد. البته این بسته‌ها هم فعلا در معدود شرکت‌های معروف ارائه دهنده اینترنت خط ثابت رویت می‌شوند و چندان هم مناسب حال کاربران کم‌مصرف و در عین حال خواهان سرعت بالا نیست.

کاربران کم مصرف اینترنتی

پیش‌تر وزیر ارتباطات کاربران کم مصرف را به سمت استفاده از اینترنت موبایل و اپراتورها تشویق کرده بود که این امر نیز انتقادات زیادی را با توجه به گران بودن هزینه این نوع اینترنت نسبت به خط ثابت به همراه داشت. به هر حال به نظر می‌رسد سیاست‌ها و گفته‌های پیشین جهرمی پیرامون این موضوع در آینده دچار تغییراتی می‌شود و احتمالا شاهد صدور دستور و آیین‌نامه‌ای از طریق وزارتخانه برای حل این مشکل خواهیم بود.

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟