سنهایزر هدفون حرفه ای HD 820 را برای شیفتگان صدا معرفی کرد

سنهایزر هدفون حرفه ای HD 820 را برای شیفتگان صدا معرفی کرد

دوستداران حرفه ای صدا و موسیقی معمولاً هدفون سنهایزر HD 800 S را بهترین محصول کنونی در بازار می دانند که البته قیمت بسیار بالایی هم دارد. حال این شرکت خوشنام آلمانی محصول جدیدی به نام HD 820 را به نمایشگاه CES در شهر لاس وگاس آمریکا آورده تا همگان را شگفت زده نماید.

مدل ۸۲۰ در واقع نسخه ایزوله مدل ۸۰۰S به شمار می رود و شما را از محیط اطراف جدا می کند. در واقع مدل ۸۰۰S بخشی از صدای محیط را نیز همراه موسیقی به درون گوش شما می فرستاد و صدای هدفون را برای اطرافیان هم پخش می کرد. این سبک طراحی پشت-باز (open-back) دلیل کاملاً منطقی دارد، چون هدفون های بسته معمولاً به خاطر ارتعاشات و بازتاب ناخواسته صدا درون محفظه، شفافیت و وضوح هدفون های باز را ندارند و به همین دلیل است که هر سال عنوان بهترین هدفون به محصولات پشت-باز نظیر ۸۰۰S یا Focal Utopia می رسد.

سنهایزر تصمیم گرفته همچنان اجزای داخلی هدفون را پیش روی شما قرار دهد و به همین دلیل از بدنه شیشه ای در طراحی HD 820 استفاده کرده که روکش محافظ گوریلا گلس هم دارد. انحنای جزئی این شیشه باعث می شود تا انعکاس ناخواسته در محفظه هدفون به حداقل برسد.

«اکسل گرل» مهندس ارشد هدفون های سنهایزر می گوید HD 820 قواعد بازی را در این حوزه تغییر خواهد داد و صدایی استثنایی و بی رقیب را برای شما پخش خواهد کرد. به گفته او، هدفون جدید سنهایزر صدایی دقیقاً مشابه نمونه اصلی و ضبط شده در استودیو را تولید می کند که البته چنین ادعایی در مورد هدفون های بسته، کمی آمیخته به اغراق به نظر می رسد.

در بین تغییرات جزئی HD 820 نسبت به نسل قبل می توان به پدهای جدید با ترکیبی از چرم مصنوعی و الیاف میکروفیبر اشاره کرد که عایق خوبی بین شنونده و محیط به وجود می آورند. کانکتور این هدفون هم از نوع ۴.۴ میلیمتری Pentaconn است که هم اکنون در محصولات حرفه ای جایگزین جک ۳.۵ میلیمتری شده است.

هدفون HD 820 سنهایزر از اوایل تابستان سال جاری میلادی وارد بازارهای جهانی می شود اما قطعاً دیدن برچسب قیمت ۲۴۰۰ دلاری آن اشک به چشمانتان خواهد آورد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato