بدفروش ترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2017

بدفروش ترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2017

بعد از معرفی پرفروش ترین خودروهای بازار آمریکا در سال ۲۰۱۷، این بار در مطلبی جداگانه قصد داریم به مدل هایی که در سال گذشته از لحاظ آمار فروش ناموفق ظاهر شده اند، بپردازیم. قبل از وارد شدن به جزییات باید اشاره کنیم مدل هایی که تولید انبوه نبوده و قیمت آنها بیشتر از ۴۰,۰۰۰ است، در این رتبه بندی لحاظ نشده اند.

Mercedes-Benz-S-Class_Coupe-2018

اگر به دنبال ناموفق ترین خودروی ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ بگردیم، در نهایت به فیات ۵۰۰L خواهیم رسید. این مینی ون کوچک ظاهر عجیب و غریبی داشته و بر اساس گزارش Consumer Reports از مشکلات کیفی متعددی رنج می برد. این موارد باعث شده اند که فیات نتواند در سال ۲۰۱۷ بیشتر از ۱۶۶۴ دستگاه ۵۰۰L بفروشد. بد نیست بدانید مدل های بسیار گران قیمت تری مثل آئودی A8، مرسدس AMG GT و لکسس LC فروش بیشتری نسبت به مینی ون کوچک ایتالیایی ها داشته اند.

Fiat-500L-2018

بعد از فیات ۵۰۰L، مدل نام آشنای ایرانیان یعنی هیوندای آزرا در رده دوم ایستاده است. در سال گذشته این سدان کره ای موفق به پیدا کردن فقط ۳۰۶۰ مشتری جدید شد، در حالیکه تویوتا آوالون در همین مدت حدود ۳۲,۰۰۰ نفر را به خرید خود متقاعد کرده است. مسلما یکی از دلایل خداحافظی آزرا با بازار آمریکا، فروش دلسرد کننده آن در مقایسه با رقباست.

Hyundai Azera

رتبه سوم به محصولی از دایملر رسیده است. خودروی شهری اسمارت Fortwo اگر چه در ابتدای عرضه محبوبیت بالایی داشت، اما رفته رفته با کاهش تقاضا مواجه شد، طوری که در سال گذشته فقط ۳۰۷۱ دستگاه از آن به فروش رسیدند.

Smart Fortwo

جایگاه چهارم به سوبارو BRZ رسیده، مدلی که نتوانسته بیش از ۴۱۳۱ دستگاه در سال ۲۰۱۷ فروش داشته باشد. رتبه پنجم هم به ولوو V60 اختصاص یافته، استیشنی که فقط توسط ۴۳۶۹ نفر خریداری شده است.

Volvo V60

فیات ۱۲۴ اسپایدر، بیوک کاسکادا، تویوتا ۸۶، کیا کادنزا و فیات ۵۰۰X دیگر مدل هایی هستند که با فروش ضعیف خود در رتبه های ششم الی دهم ایستاده اند. در جدول زیر می توانید ۲۰ مدلی را که به لحاظ فروش عملکرد ناامید کننده ای داشته اند، مشاهده فرمایید.

۲۰ خودروی ناموفق ایالات متحده در سال ۲۰۱۷

مدل خودرو میزان فروش
۱. فیات ۵۰۰L ۱۶۶۴
۲. هیوندای آزرا ۳۰۶۰
۳. اسمارت Fortwo ۳۰۷۱
۴. سوبارو BRZ ۴۱۳۱
۵. ولوو V60 ۴۳۶۹
۶. فیات ۱۲۴ اسپایدر ۴۴۷۸
۷. بیوک کاسکادا ۵۵۹۵
۸. تویوتا ۸۶ ۶,۸۴۶
۹. کیا کادنزا ۷۲۴۹
۱۰. فیات ۵۰۰X ۷۶۶۵
۱۱. مینی کلاب من ۷۷۳۹
۱۲. تویوتا یاریس ۸۶۵۳
۱۳. آلفا رومئو جیولیا ۸۹۰۳
۱۴. نیسان لیف ۱۱,۲۳۰
۱۵. مزدا MX-5 Miata ۱۱,۲۹۴
۱۶. بیوک Regal ۱۱,۵۵۹
۱۷.ب ام و سری ۲ ۱۱,۷۳۷
۱۸. آکیورا ILX ۱۱,۷۵۷
۱۹. ولوو S60 ۱۲,۴۵۴
۲۰. هیوندای ولوستر ۱۲,۶۵۸

همانند جدول مدل های پرفروش، این جدول نیز نشان می دهد که باز هم به نوعی پای شاسی بلندها در میان است! با افزایش محبوبیت این دسته از وسایل نقلیه، سایر خودروها به حاشیه رانده شده و میزان فروش آنها با افت چشمگیری همراه شده است.

SUV Group

وضعیت تویوتا آوالون در ایالات متحده یکی از بهترین مثال ها در این زمینه است. فروش این سدان بزرگ خانوادگی در سال گذشته حدود ۳۲ درصد کاهش یافته؛ در سوی مقابل شاسی بلندهایی مثل تویوتا RAV4 و نیسان روگ آمار فروش بهتری نسبت به سدان های پرطرفداری مثل کمری و آکورد ثبت کرده اند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato