توقف موقتی ارائه بسته امنیتی برای آسیب پذیری های Spectre و Meltdown توسط مایکروسافت

توقف موقتی ارائه بسته امنیتی برای آسیب پذیری های Spectre و Meltdown توسط مایکروسافت

چندی پیش خبر رسید که چیپ های اینتل دو حفره امنیتی خطرناک به نام های Meltdown و Spectre دارند که به مهاجمان امکان می دهند با سوء استفاده از عملیات پردازش موازی، به حافظه محرمانه پردازنده دست پیدا کنند و هرگونه اطلاعات موجود روی سیستم را به سرقت ببرند.

بلافاصله بعد از انتشار این خبر مایکروسافت بسته امنیتی ویژه ای را برای رفع آسیب پذیری چیپ های اینتل برای ویندوز ۱۰ منتشر کرد که در ادامه مشخص شد برخی کامپیوترهای مجهز به چیپ های مبتنی بر معماری AMD که این بسته را دریافت کرده اند دیگر بوت نمی شوند.

حالا مایکروسافت به این خبر واکنش نشان داده و اعلام نموده که ارائه بسته امنیتی خود را به صورت موقتی متوقف می کند.

ظاهرا کاربران به فروم های پشتیبانی این شرکت هجوم برده اند و از بوت نشدن کامپیوترهای ویندوزی مبتنی بر چیپ های دارای معماری AMD بعد از دریافت این بسته خبر داده اند.

مایکروسافت نیز این مساله را تایید کرد و انگشت اتهام را به سوی AMD و مستندات آن گرفت:

مایکروسافت گزارشاتی را از مشتریان خود دریافت کرده مبنی بر آنکه برخی دستگاه های مبتنی بر معماری AMD با دریافت بسته امنیتی جدید وارد وضعیت غیرقابل بوت می شوند.

ما بعد از انجام بررسی های دقیق به این نتیجه رسیدیم که چیپ های مبتنی بر معماری AMD با مستنداتی که پیشتر در اختیارمان قرار گرفته بود و براساس آنها مکانیزم های دفاعی لازم در برابر آسیب پذیری های Spectre و Meltdown را توسعه داده بودیم همخوانی ندارند.

بنابراین آن دسته از کاربرانی که بعد از دریافت بسته امنیتی ویندوز ۱۰ دچار مشکل شده اند باید به وبسایت پشتیبانی مایکروسافت سر بزنند تا دستگاه های خود را بازیابی نمایند. در عین حال مایکروسافت و AMD همکاری های خود را آغاز کرده اند تا فرایند ارائه بسته امنیتی مذکور را از سر بگیرند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato