همه چیز درباره آیفون 13
رم های جدید HyperX کینگستون نوید نورپردازی هماهنگ را می دهند

رم های جدید HyperX کینگستون نوید نورپردازی هماهنگ را می دهند

یکی از مشکلاتی که بسیاری از علاقه مندان کامپیوترهای شخصی همواره با آن مواجه بوده اند، راه اندازی یک سیستم نورپردازی یکپارچه برای اجزای کامپیوتر است به گونه ای که تمام نورها به صورت هماهنگ با هم عوض شوند. حتی اگر مادربورد و رم نیز از نظر امکانات نور پردازی با هم سازگار باشند و نرم افزار ویژه یکپارچه ای نیز برای تنظیم نور ها استفاده شود، باز هم ممکن است هماهنگی نور ماژول های رم ها به هم بریزد. کینگستون به تازگی رم های DDR4 سری پردتور را معرفی کرده که نوید رفع مشکل مذکور را می دهد.

این رم ها با استفاده از نور مادون قرمز امکان هماهنگ سازی چراغ های LED چند رنگ (RGB) را فراهم می کنند. خوشبختانه این سیستم نیازی به تنظیمات پیچیده یا کابل های اضافه ندارد. برق مورد نیاز برای نورپردازی رم ها از طریق برقی که توسط مادربورد برای هر رم فراهم می شود، تأمین می گردد.

به نظر می رسد نحوه کارکرد این سیستم بدین گونه باشد که هر ماژول دارای یک فرستنده و نیز یک گیرنده مادون قرمز باشد. البته باز هم تنظیم رنگ و نور نهایی از طریق نرم افزار انجام می شود. پس از تنظیم در نرم افزار، هر فرستنده مادون قرمز روی هر رم اطلاعات مرتبط با تایمینگ را به گیرنده ماژول رم بعدی می فرستد و بدین ترتیب  نورپردازی ماژول ها با یکدیگر همزمان می شوند.

رم های جدید کینگستون با سیستم های نورپردازی معمول از جمله فناوری های ویژه ایسوس، گیگابایت، MSI و ... سازگار است. همچنین برخی از کیس هایی که به صورت پیش فرض با نورپردازی ارائه می شوند، از جمله کیس های کمپانی «In-Win» نیز با این سیستم نورپردازی رم ها سازگار هستند.

انتظار می رود این رم های کینگستون در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شوند. این کمپانی هنوز در مورد ترکیب حجم و تعداد رم ها در بسته های مختلفی که قرار است به فروش برسند، اطلاعاتی را منتشر نکرده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato