اینتل نسل جدید پهپادهای نور افشان Shooting Star Mini را معرفی کرد

اینتل نسل جدید پهپادهای نور افشان Shooting Star Mini را معرفی کرد

اینتل پیش از این در مسابقات سالانه فوتبال آمریکایی به نام سوپربول (Super Bowl) نمایشی از پرواز صدها پهپاد نورانی را با پهپادهای «ستاره دنباله دار» (Shooting Star) به اجرا گذاشته بود. حالا با معرفی نسل جدید این پهپادها با نام «Shooting Star Mini» این بار امکان هدایت آنها در فضای بسته فراهم شده است.

از قابلیت ها جالب پهپاد جدید این است که علی رغم اینکه از GPS بهره نمی برد، ولی می تواند جایگاه خود را تشخیص دهد. در صورت پرواز گروهی، این پهپادها نیاز به کنترل تک تک ندارند؛ بلکه ابتدا تمامی آنها برنامه ریزی می شوند و سپس به صورت گروهی به پرواز در می آیند. بر اساس ادعای اینتل یک کاربر می تواند ۱۰۰ عدد از آنها را به پرواز در آورده و هدایت نماید.

پهپاد جدید اینتل می تواند نورهایی با ۴ میلیارد رنگ تولید کند. اینتل به منظور اثبات قابلیت های Shooting Star Mini آنها را به تازگی در محیطی بسته در سالن تئاتر هتل مونت کارلو در لاس وگاس به پرواز در آورده. در این نمایش ۱۰۰ عدد از این پهپادها تنها با یک کامپیوتر کنترل شده اند و در این زمینه اینتل رکوردی جهانی را ثبت کرده است.

اینتل با به پرواز در آوردن ۱۰۰ عدد از این پهپادها و کنترل آنها تنها توسط یک کامپیوتر، رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

اگر قصد خرید این پهپادها از فروشگاه ها را دارید، گفته «برایان کرانیچ»، مدیر عامل اینتل شما را نا امید می کند؛ بر اساس گفته او این پهپادها علی رغم اینکه برای کار در فضای بسته طراحی شده اند، تنها قرار است به منظور نمایش های نوری در رویدادها به کار روند و خبری از عرضه آنها به بازار نیست.

هنوز مشخص نیست که آیا اینتل در آینده قصد دارد Shooting Star Mini را برای خرید عموم به بازار عرضه کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato