تلاش دولت اکوادور برای خروج جولین آسانژ از سفارت این کشور ناکام ماند

تلاش دولت اکوادور برای خروج جولین آسانژ از سفارت این کشور ناکام ماند

دولت برایتانیا به تازگی با درخواست موسس ویکی لیکس، جولین آسانژ که از سال ۲۰۱۲ در سفارت اکوادور در لندن گذران زندگی می کند برای قرار گرفتن تحت حفاظت دیپلماتیک مخالفت کرده است.

بنابر گزارش گاردین، مقامات اکوادوری امیدوار بودند که آسانژ بتواند به عنوان یکی از دیپلمات هایشان شناخته شود و بالاخره بدون ترس از دستگیری توسط پلیس انگلیس به خاطر اتهامات وارده به خود، از سفارت خارج شود؛ گفتنی است که گزارش های پیشین نشان می دهد که آسانژ از همین حالا شهروندی اکوادور را به دست آورده است.

علی رغم شکایت سوئدی ها از آسانژ به جرم آزارهای جنسی در ماه مه ۲۰۱۷، آسانژ نگران است که پس از دستگیری از سوی پلیس بریتانیا، به دلیل انتشار اسرار محرمانه و نظامی ایالات متحده، به درخواست دولت آمریکا فوراً به این کشور فرستاده شود.

البته گفتنی است که کشور اکوادور، کماکان حاضر به محافظت از آسانژ در برابر خطرات احتمالی است، اما به نظر می رسد که هیچ راهی برای خارج کردن آسانژ از سفارت این کشور، بدون اینکه پلیس بریتانیا وارد عمل شود وجود ندارد. در نهایت ناگفته نماند که علی رغم حمایت اکوادور از آسانژ، حضور وی در سفارت این کشور به تنشی بین المللی تبدیل شده است. اگر فشارهای دولت آمریکا ادامه پیدا کند، شاید در نهایت اکوادور تصمیم به اجبار آسانژ برای خروج از سفارت خود بگیرد؛ فارغ از اینکه پلیس ها منتظر دستگیری او به محض قدم گذاشتن در خیابان های لندن باشند یا خیر.

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato