فورد به دنبال توسعه یک پلتفرم برای فناوری خودران است

فورد به دنبال توسعه یک پلتفرم برای فناوری خودران است

سه شنبه گذشته کمپانی فورد اعلام کرد که گام های بزرگی را در رابطه با اتومبیل های متصل به هم برداشته است. همکاری با برخی از شرکت های تکنولوژی یکی از مهم ترین اقدامات در این راستا است که پس از به ثمر نشستن نتایج آن، بین خودروها و انواع زیرساخت های شهری ارتباط برقرار خواهد شد.

Ford Self driving car

برای عملی شدن چنین ایده ای پلتفرمی به نام " Transportation Mobility Cloud " با همکاری کوالکام توسعه خواهد یافت. در بیانیه رسمی که در این باره انتشار یافته، آمده:

اگر پیش بینی هایمان درست باشد، ما خواهیم توانست با کاهش ترافیک به میلیون ها شهروند در جابجایی بهتر کمک کنیم. ما می توانیم با کاستن از حجم خودروهای راکد، بر تعداد گیاهان و درختان بیافزاییم و از این طریق هوای بهتری را برای جامعه فراهم کنیم.

Ford-Self-driving-car

آقای جیم فارلی (Jim Farley) معاون ارشد اجرایی و مدیر بازارهای جهانی فورد نیز گفته:

پلتفرم جدید ما ارتباط و همکاری با شرکایی را که خواهان استفاده از ناوگان اتومبیل های خودران ما هستند، بسیار راحت تر می کند. برای مثال در حال حاضر لیفت این پلتفرم را که از پروتکل های ارتباطی ویژه ای به منظور فراخوانی خودروها در مکان ها و زمان های خاص بهره می برد، آزمایش می کند.

Ford-Self-driving-car

اگر چه استفاده از نام "پلتفرم" و عبارت "پروتکل های ارتباطی" تا حدودی ابهام برانگیز هستند، اما به هر ترتیب مسیر آینده فورد را مشخص می کنند. درست است که امروزه تقریبا تمامی خودروسازان مطرح برنامه هایی را برای توسعه فناوری خودران تدوین کرده اند، ولی با این حال برخی پا را فراتر گذاشته و به دنبال ایده هایی جدید در رابطه با این فناوری می گردند.

Ford-Self-driving-car

برای مثال جنرال موتورز تاکسی های خودران را برای شهرهای بزرگ در نظر گرفته و تویوتا هم ایده جعبه ها یا به عبارت بهتر کانتینرهای بدون راننده را در ۲۰۱۸ CES به نمایش گذاشته است. حال نوبت فورد است که با ایده توسعه یک پلتفرم خودران در لاس وگاس خودنمایی نموده و قصد دارد به شکلی متفاوت از این فناوری بهره برداری کند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato