معرفی اپ MyPermissions Privacy Cleaner؛ دسترسی های مشکوک را بشناسید

معرفی اپ MyPermissions Privacy Cleaner؛ دسترسی های مشکوک را بشناسید

قبلا در این مقاله به طور مفصل درباره دسترسی اپلیکیشن ها صحبت کرده بودیم؛ موضوعی که این روزها به خاطر کشف دسترسی های مشکوک در بعضی اپ های داخلی، حساسیت بسیاری از هم وطنان مان را برانگیخته است.

برای شناسایی دسترسی های مشکوک راه های متعددی وجود دارند. شاید بهترین راه این باشد که از همان ابتدا و قبل از نصب به لیست دسترسی های هر اپ نگاهی بیندازید و در صورتی که به مورد مشکوکی برخوردید، از دانلود آن پرهیز کنید.

اما تکلیف اپ هایی که همین حالا در موبایل تان دارید چه می شود؟ آیا از امنیت آن ها خاطر جمع هستید؟ برای فهمیدن این موضوع، اپلیکیشنی مثل MyPermissions Privacy Cleaner می تواند خیلی به کارتان بیاید.

همانطور که از عنوان اپ پیداست،‌ کار MyPermissions Privacy Cleaner این است که دسترسی تمام اپ های نصب شده روی دیوایس تان را بررسی کند تا به شما بگوید که کدام موارد امن و کدام موارد مشکوک یا خطرناک هستند.

این اپ اندرویدی پس از آنالیز دسترسی ها، تمام اپلیکیشن ها را از خطرناک ترین تا امن ترین موارد طبقه بندی می کند. حالا می توانید به سراغ تک تک آن ها رفته و دسترسی هایشان را بخوانید.

به عنوان مثال، ممکن است دسترسی های یک اپ دیکشنری از نظر Privacy Cleaner خطرناک شناسایی شوند. این یعنی در صورت ادامه استفاده از اپ باید بدانید که احتمال دسترسی توسعه دهنده به اطلاعات شخصی تان بالاست.

Privacy Cleaner ضمن شرح تمام دسترسی ها، دو گزینه در اختیارتان قرار می دهد: یا ریسک استفاده از اپ را پذیرفته و به آن اعتماد کنید یا اینکه درجا آن را از حافظه دستگاه پاک نمایید. تصمیم با خود شماست.

Privacy Cleaner برای آنکه جلوی نصب اپلیکیشن های مشکوک را بگیرد، از قابلیت خوب Live Protection بهره می برد که پیش از نصب اپ ها بابت دسترسی های آن ها به شما هشدار می دهد.

نکته خوب دیگر هم قابلیت محافظت از حساب های کاربری در شبکه های اجتماعیست. اپلیکیشن های شخص ثالثی که برای سرویس های فیسبوک، اینستاگرام و توییتر طراحی می شوند پتانسیل بالایی برای جاسوسی از اطلاعات کاربران دارند. Privacy Cleaner اپ های شخص ثالثی که دسترسی های مشکوک طلب می کنند را هم برایتان تشخیص می دهد.

با وجود این مزایا، دو موضوع هست که می توانیم آن ها را به عنوان مشکلات Privacy Cleaner قلمداد کنیم. یکی این که اپلیکیشن کاملا رایگان نیست و برای دسترسی به قابلیت خوبی مثل محدودسازی دسترسی ها باید نسخه پریمیوم را خریداری کنید.

مورد بعد این که میزان مشکوک بودن دسترسی بعضی اپ ها در آن به صورت Unknown Risk شناسایی می شود، بنابراین برای ادامه استفاده از اپ ها باید روی منطق خودتان تکیه کنید و اپلیکیشن هیچ نکته روشنگری در این زمینه به شما نمی گوید.

البته با وجود این محدودیت ها، نمی توان کتمان کرد که Privacy Cleaner حداقل برای آگاهی بخشی نسبت به دسترسی اپ ها و حساس کردن کاربران به این موضوع، بسیار خوب و تأثیرگذار ظاهر می شود و با قابلیت Live Protection می تواند ریسک نصب اپ های مشکوک را در موبایل شما به حداقل میزان ممکن برساند.

بنابراین اگر نگران دسترسی های مشکوک اپ ها هستید و نمی خواهید که اطلاعات شخصی تان را دو دستی تقدیم افراد سودجو کنید، نصب اپلیکیشنی مثل Privacy Cleaner ضرری برایتان به همراه نخواهد داشت.

MyPermissions Privacy Cleaner
  • MyPermissions Privacy Cleaner
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: MyPermissions
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱۳.۸ مگابایت
دانلود

گوگل‌پلی

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato