تویوتا از یک سوپر اتومبیل مفهومی 986 اسب بخاری رونمایی کرد

تویوتا از یک سوپر اتومبیل مفهومی 986 اسب بخاری رونمایی کرد

بعد از مرسدس بنز و استون مارتین که با سوپر اتومبیل های Project One و Valkyrie قصد دارند استانداردهای جدیدی را وارد صنعت خودروسازی کنند، اکنون نوبت به تویوتا رسیده تا با معرفی یک کانسپت خیره کننده، عزم خود را برای تولید یک سوپر اتومبیل شگفت انگیز نشان دهد.

Toyota-GR_Super_Sport_Concept-2018

این خودروی مفهومی GR Super Sport نامگذاری شده و به لحاظ ظاهری شباهت هایی با مدل حاضر در مسابقات کلاس LMP1 یعنی TS050 Hybrid دارد. البته به گفته تویوتا این دو اتومبیل از قطعات فنی مشترکی بهره می برند، با این حساب شاید بتوان GR Super Sport را یک خودروی مسابقه ای خیابانی توصیف کرد.

Toyota TS050 HYBRID

همانند TS050 Hybrid، کانسپت GR Super Sport به یک پیشرانه هیبریدی - شامل موتور ۲.۴ لیتری V6 توئین توربو و سیستم هیبریدی اختصاصی تویوتا – مجهز شده است. این پیشرانه در مجموع توانایی تولید ۹۸۶ اسب بخار قدرت را دارد.

Toyota-GR_Super_Sport_Concept-2018 (5)

مفهومی جدید ژاپنی ها بر روی رینگ های ۱۸ اینچی و تایرهایی با مشخصات ۳۳۰/۷۱۰ R18 حرکت می کند. در نمای عقب این خودرو، خبری از شیشه نبوده و دو خروجی اگزوز جای آن را گرفته اند. در نمای جلو نیز هیچ اثری از چراغ های اصلی دیده نمی شوند؛ وظیفه آینه های جانبی هم به دو دوربین محول شده است.

Toyota-GR_Super_Sport_Concept-2018

بی تردید شکل بدنه ایرودینامیک GR Super Sport، بارزترین ویژگی ظاهری آن محسوب می شود. در این بین عناصری مثل اسپلیتر بزرگ جلو، دیفیوزر عقب، باله عریض پشتی و شکاف های متعدد برای ورود یا خروج هوا نیز نقشی بسزا در هر چه خاص تر کردن نمای بیرونی این خودرو ایفا می کنند.

Toyota-GR_Super_Sport_Concept-2018

درست است که GR Super Sport یک اتومبیل مفهومی به شمار می رود، اما مدیر عامل تویوتا یعنی آقای آکیو تویودا پیش از این از علاقه شدید خود برای تولید یک سوپر اتومبیل خیابانی با پیشرانه ای هیبریدی نشان داده؛ علاوه بر این آقای شیگکی تومویاما (Shigeki Tomoyama) مدیر بخش گازو ریسینگ نیز از احتمال تولید اتومبیل سوپر اسپرت در آینده نزدیک خبر داده است.

آنطور که شواهد و قرائن نشان می دهند GR Super Sport در آینده نه چندان دور به مرحله تولید رسیده و شاهد یک ابر اتومبیل ژاپنی با نشان تویوتا یا گازو ریسینگ خواهیم بود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato