شکست مجدد گوگل و ال جی در فرایند کنترل کیفیت سخت افزار پیکسل 2 اکس ال

نسل دوم موبایل های پیکسل گوگل از زمان معرفی مشکلات بسیاری داشته اند. یکی از این موارد مرتبط با نمایش ته رنگ آبی در هنگام تماشای نمایشگر از پهلو در پیکسل ۲ اکس ال بود. البته این مسئله در پنل های OLED غیر طبیعی نیست، ولی در نمایشگر های این موبایل که توسط ال جی تولید شده به حدی شدید است که غیر قابل چشم پوشی به نظر می رسد.

اشکال ته رنگ آبی در پیکسل ۲ اکس ال بیش از آن است که قابل چشم پوشی باشد

حالا بر اساس گزارش یکی از کاربران به نظر می رسد در نمونه های اخیراً تولید شده اشکال مذکور حل شده است؛ در حالی که برخی دیگر خبر از عدم ارتباط این موضوع با تاریخ تولید تلفن هوشمند یاد شده می دهند.

فردی که دو موبایل پیکسل ۲ اکس ال را خریداری کرده توضیح می دهد که تاریخ ساخت اولین نمونه ۷ مهر ماه سال ۹۶ و نمونه دوم در ۷ دسامبر سال ۲۰۱۷ (۱۶ آذر ماه سال ۹۶) است به نظر می رسد نمونه دوم از مشکل نمایش ته رنگ آبی رنج نمی برد و این مسئله توسط سازنده حل شده است.

به نظر می رسد ال جی و گوگل هنوز نتوانسته اند مشکل نمایش ته رنگ آبی را حل کنند

البته باید اشاره کرد که بررسی های بیشتر مشخص کرد که در واقع تاریخ ساخت ارتباطی به رفع مشکل ندارد و برخی دیگر از موبایل های اخیراً تولید شده نیز از این اشکال رنج می برند، در حالی که برخی از مدل هایی که قبل تر تولید شده اند این مشکل را ندارند.

پیش از این هم عرضه پیکسل ۲ اکس ال بدون سیستم عامل خبر از فرایند ناقص کنترل کیفیت ال جی و گوگل می داد

به نظر می رسد این مشکل از آن جایی ناشی شود که با توجه به ماهیت نحوه تولید پنل های OLED هیچ دو پنلی از این نوع مشابه یکدیگر نیستند. البته این مشکل در موبایل های پیکسل ۲ اکس ال که با همکاری ال جی و گوگل تولید شده حادتر بوده و عجیب است که چطور این دو کمپانی نمونه های با این میزان خطای رنگ را از فرایند تولید حذف نکرده اند. به نظر می رسد فرایند کنترل کیفیت گوگل و ال جی هنوز به میزان لازم بهینه نیست. اشاره می کنیم که پیش از این برخی از همین موبایل ها بدون سیسستم عامل به بازار عرضه شده بودند.

بدین ترتیب اگر قصد خرید موبایل پیکسل ۲ اکس ال را دارید، فعلاً هیچ راهی برای دریافتن اینکه تلفن هوشمند مورد نظرتان از این مشکل رنج می برد یا خیر وجود ندارد. شاید خوش شانس باشید و موبایلی با نمایشگر سالم را بخرید و شاید هم برعکس.

در صورت تمایل می توانید تمام مشکلات نسل دوم موبایل های پیکسل های گوگل را در مطلب ویژه دیجیاتو مطالعه نماییید.

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟