نسخه بعدی مرورگر موزیلا از فایرفاکس کوانتوم هم سریع تر است

اواخر سال گذشته، موزیلا بالاخره فایرفاکس کوانتوم را از فاز بتا خارج کرد و آن را در دسترس تمام کاربران جهان قرار داد. مرورگری که سرعتش دو برابر نسخه های پیشین فایرفاکس است و در تست ها نیز موفق شده رقیب قدرتمندش یعنی کروم را پشت سر بگذارد.

فایرفاکس کوانتوم توانست با استقبال خوب کاربران مواجه شود

اما به نظر می رسد که موزیلا به سرعت بالای مرورگرش اکتفا نکرده و می خواهد آن را بهتر کند. با توجه به گفته های این کمپانی، آن ها در نسخه ورژن 58 فایرفاکس یک کامپایلر دو لایه به مروگر اضافه می کنند که می تواند کدها را ده تا پانزده برابر سریع تر از گذشته کامپایل کند.

به بیان دیگر، در نسخه کنونی فایرفاکس هنگام دانلود یا وب گردی ابتدا چند مرحله کار انجام شده و در نهایت عملیات کامپایل کدها صورت می گیرد. در صورتی که در ورژن بعدی کامپایلر دیگر منتظر نمانده و همزمان که کارها انجام می گیرند، کدها نیز خط به خط خوانده می شوند.

Mobit

ورژن پایدار فایرفاکس 58 هفته آینده و در تاریخ 23 ژانویه (3 بهمن) انتشار می یابد اما کاربران نسخه بتا این مرورگر هم اکنون می توانند از آن استفاده کنند. استقبال از فایرفاکس کوانتوم خیلی خوب بود و حالا باید منتظر بازخوردهای کاربران از فایرفاکس 58 بمانیم.

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟