پرواز آزمایشی پهپاد مسافربر در آسمان لندن از بهار امسال

پرواز آزمایشی پهپاد مسافربر در آسمان لندن از بهار امسال

اولین پهپاد خودرانی که می تواند دو مسافر با خود حمل کند قرار است بهار امسال در لندن به طور آزمایشی پرواز کرده و سیستم حمل و نقل شهری را متحول کند. پهپاد مسافربر Y6S سرعتی معادل ۱۱۰ کیلومتر داشته و می تواند در ارتفاع ۴۵۰ متر، ۱۳۰ کیلومتر مسیر را طی کند و قرار است در بهار سال آینده معرفی شود.

Autonomous Flight اولین کمپانی تولید کننده‌ی پهپاد مسافربر در انگلیس ادعا می‌کند که راه‌حل مشکل ترافیک و حمل و نقل شهری را یافته است. «مارتین وانر» مدیرعامل ۴۶ ساله‌ی این شرکت، باور دارد که پهپاد آیرودینامیک جدیدش می‌تواند مسافت ۲۵ کیلومتری فرودگاه هیترو تا لندن را طی ۱۲ دقیقه‌ طی کند.

با این اوصاف پهپاد یادشده اولین مدل از تاکسی‌های پرنده خودران خواهد بود و ‌می‌تواند در صورت موفقیت، سیستم حمل و نقل جهان را دگرگون خواهد کرد.

وانر که سیستم پرینت رنگی سه بعدی را  اختراع کرده است، معتقد است که نسل طلایی آینده‌ی حمل و نقل هوایی از آن سری پهپاد‌های برقی این شرکت خواهد بود و این نسل جدید می‌توانند به شکل تبلیغاتی و خصوصی پرواز کنند.

کمپانی وی که در انگلیس و آمریکا واقع شده است انتظار دارد تا ۵ سال آینده تاکسی‌های پرنده را برای استفاده در صنعت حمل و نقل شهری استفاده کند.

بریتانیایی‌ها هم‌اکنون به طور متوسط سالانه ۳۰ ساعت در ترافیک می‌گذرانند.

این شرکت قصد دارد هزینه‌‌ی سفر‌های درون شهری با پهپاد‌ها را به قدری پایین بیاورد که با نرخ سفر از طریق ماشین‌ها برابری کند.بدین ترتیب خواهد توانست تعداد سفر‌های بین شهری با ماشین‌ها را کاهش داده و از حجم ترافیک بکاهد.

وانر درباره این پهپاد‌ها می‌گوید:

«پهپاد ‌های مسافربر دیگر طرح‌هایی مفهومی نیستند. ما در حال ساخت یک سری پهپاد پرنده‌ی خودران هستیم و قصد داریم مشکلات سیستم حمل و نقل نظیر آلودگی و ترافیک را حل کنیم. در بهار سال آینده اولین پهپاد مسافربر خودران را با ظرفیت دو نفر و به نام Y6S معرفی خواهیم نمود. این مهم می‌تواند پایه‌گذر انقلابی عظیم در صنعت حمل و نقل باشد.»

پهپاد مسافربر Y6S که قرار است در فروردین ماه امسال معرفی شود، قیمتی معادل ۲۷۵۰۰ دلار خواهد داشت.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato