با دستور دادگستری دفتر اسنپ در قزوین پلمپ شد

یکی از موضوعات بررسی شده در هشتمین همایش شهر ایده‌آل که اوایل دی ‌ماه در شهر کیش برگزار شد، مسئله حمل ‌و نقل و ترافیک بود که بنا به گفته «حکمت‌الله داودی»، رییس شورای شهر قزوین که در این سمینارها شرکت داشته، مقدمه‌ای شده برای بررسی بیشتر حمل و نقل ترافیک اینترنتی در شهر قزوین. نتیجه بررسی‌های بیشتر این شورا در نهایت منجر به تعطیلی و پلمپ دفتر اسنپ در شهر قزوین شده و فعلا خبری از بازگشایی آن نیست، هرچند مسئولین اسنپ باوردارند که به زودی این مشکل برطرف خواهد شد.

رییس شورای شهر قزوین ضمن تایید این خبر از نتایج همایش شهر ایده آل می‌گوید که در نهایت مقرر شده وزارت کشور طرح جامعی را ارائه دهد و براساس آن، رانندگان تاکسی برای فعالیت حمل و نقل اینترنتی در اولویت قرار داشته باشند:

«در صورتی که رانندگان تاکسی و آژانس‌ها نخواهند ورود کنند، ما باید برنامه ریزی کنیم، اگرچه دفتر اسنپ در قزوین تعطیل شده است، ولی هنوز شاهد فعالیت آن‌ها در سطح شهر هستیم. شورای شهر قزوین به سرعت وارد عمل شده است و اجازه ورود خودروهای شخصی را نمی‌دهیم.»

اسنپ در قزوین

داودی از از عدم توافق و اتحاد آژانس‌ها با یکدیگر در رابطه با حل این موضوع خبر می‌دهد و ضمن ابراز تاسف در این باره معتقد است که این موضوع باید هرچه زودتر حل و فصل شود. «احد چگینی»، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر قزوین نیز در توضیحاتی بیشتر اشاره می‌کند که تصمیم گرفته شد در طی ۶ ماه، فعالیت تاکسی اینترنتی در قزوین بر اساس آیین‌نامه صورت بگیرد:

«همچنین قرار شد شهرداری به متولیان تاکسی اینترنتی نامه بزند و با برگزاری جلسات مشترک با آژانس‌ها، فعالیت تاکسی اینترنتی باید منوط به استفاده از رانندگان آژانس و تاکسی باشد اما در این میان رانندگان آژانس به این موضوع راغب نبودند.  این بحث دامنه‌دار است و باید به‌صورت ویژه بررسی شود چراکه آینده تاکسیرانان درگرو این طرح است، در صورت عدم مشارکت آژانس‌ها از طریق تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی را خود شهرداری راه‌اندازی ‌می‌کند.»

روابط عمومی اسنپ در گفتگو با دیجیاتو این اتفاقات را مشکل همیشگی و البته گذرای این سامانه هوشمند حمل و نقل آنلاین می‌داند و خبر از ادامه فعالیت اسنپ در قزوین می‌دهد:

«حدود دو ماه از آغاز فعالیت اسنپ در قزوین می‌گذرد و در این مدت نیز مورد قبول عامه مردم این شهر قرار گرفته است. با این حال دفتر جذب راننده اسنپ در قزوین حدود یک هفته پیش به دستور یکی از نهادهای محلی پلمب شده است. البته اسنپ در قزوین همچنان به مسافران خدمات‌رسانی می‌کند و تنها جذب راننده این سامانه به طور موقت متوقف شده است.»

اسنپ در قزوین

روابط عمومی اسنپ در ادامه خبر از رایزنی‌هایی با مسئولان مربوطه شهر قزوین برای برطرف کردن این مشکل می‌دهد و باور دارد که تاثیرات مثبت اسنپ در زندگی مردم، در فرایند حل این مشکل موثر است:

«اسنپ برای ورود به تمام شهرهای ایران مجوز دارد و به صورت قانونی می‌تواند فعالیت خود را پیگیری کند. این اولین باری نیست که با وجود مجوزهایی که داریم در بدو ورود به یک شهر با موانعی از سوی ارگان‌های محلی مواجه می‌شویم. چالش‌های موجود تنها مختص اسنپ نیست و متوجه تمام کسب‌وکارهای مشابه است.
به طور معمول بعد از موانعی که در هر شهر برای اسنپ به وجود می‌آید وارد مذاکره با نهاد‌های مربوطه می‌شویم و اغلب نیز مشکلات بعد از ارائه توضیحات لازم درباره تاثیر مثبت اسنپ بر زندگی مردم مرتفع می‌شود.»

با وجود اینکه چند روز پیش وزیر ارتباطات خبر از ایجاد برنامه‌های مدون برای حمایت از  کسب‌وکارها داد، اما کماکان مشکلات و سنگ‌اندازی بخش دولتی در رابطه با استارتاپ‌ها تمامی ندارد. به نظر می‌رسد صرفا مشکل فیلترینگ نیست که این سامانه‌ها را تهدید می‌کند و معضل‌های گوناگونی برای تهدید آنها وجود دارد که باید به تدریج دولت در راستای اصلاح آنها قدم بردارد.

مطالب مرتبط

اسنپ از اهمیت امتیازدهی مسافران به رانندگان در سفرها می‌گوید

سامانه اسنپ اعلام کرده که بیش از نیمی از سفرهای انجام شده در این سامانه فاقد امتیازدهی مشتریان هستند و با ذکر این نکته که مشارکت هر چه بیشتر کاربران در این سرویس امتیازدهی می‌تواند به بهبود خدمات سفرها کمک کند تاکید کرده که این امتیازها راهنمای تیم پشتیبانی مسافرین خواهند بود.ایده اولیه امتیازدهی به... ادامه مطلب

سرنوشت شکایت‌هایی که به اسنپ می‌رسد

حکایت گزارش‌هایی که درباره سفرهای اینترنتی منتشر می‌شود حالا دیگر قصه طول‌ودرازی دارد. قبل‌ترها که خبری از سیستم‌های پاسخگو نبود و مشتریان شکایت‌شان را تنها در مهمانی‌های شبانه فریاد می‌زدند، جز جمع‌های خانوادگی اساسا کسی از این اعتراض‌ها خبردار نمی‌شد. حالا اما وضع فرق کرده. مشتریان هر کسب‌‌وکاری، کوچکترین نارضایتی‌ را در شبکه‌های اجتماعی فریاد... ادامه مطلب

سرویس وانت در اسنپ راه‌اندازی شد

اسنپ که از حدود یک‌سال پیش تبدیل به یک سوپر اپلیکیشن شده بود با راه‌اندازی سرویس وانت آنلاین، گام دیگری برای برطرف کردن نیازهای کاربرانش برداشت. این سرویس امکان درخواست آنلاین وانت برای جابه‌جایی بارهای سنگین (تا ۵۰۰ کیلوگرم) را فراهم کرده است.سرویس وانت بار آنلاین اسنپ در حال حاضر در شهرهای تهران، کرج، شیراز،... ادامه مطلب

۳۰هزار بار از کد تخفیف اسنپ ویژه معلولان استفاده شده است

شرکت اسنپ در طرحی به نام «با شما در حرکتیم» که از ۱۲ آذرماه ۱۳۹۸ اجرا شده، تا پایان امسال تخفیفی برای افراد دارای کارت معلولیت بهزیستی ساکن تهران در نظر گرفت که بر اساس آمار منتشده شده این شرکت، تاکنون ۳۰ هزار بار از این کد استفاده شده است.روابط عمومی اسنپ با اعلام آمار... ادامه مطلب

عوارض سفر در تاکسی‌های اینترنتی؛ این درآمد بزرگ برای شهرداری از کجا آمد؟

اختلاف بر سر موضوع پرداخت عوارض شهرداری یکی از مسائل مهمی بود که در ۲ سال اخیر توافق شهرداری با تاکسی‌های اینترنتی را به تاخیر می‌انداخت و در نهایت با سازش طرفین، این عوارض ۱.۵ (تا ۲) درصد تعیین شد. دریافت عوارض استفاده از اسنپ، تپسی یا سایر تاکسی‌های اینترنتی، از ۱۷ دی ماه آغاز... ادامه مطلب

نتیجه گزارش‌های مسافران: اسنپ در ماه ۴۰۰ راننده را غیرفعال می‌کند

تیم پشتیبانی سامانه حمل و نقل هوشمند اسنپ اعلام کرده که بر اساس گزارش‌های مردمی مسافرین نسبت به رفتار رانندگان؛ آنها در ماه هزار راننده را به صورت موقت و ۴۰۰ راننده را به طور دائم غیرفعال می‌کنند.احتمالا برای هر مسافر اسنپی این موضوع پیش آمده باشد که در انتهای سفر خود که بنا به... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟