دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

با دستور دادگستری دفتر اسنپ در قزوین پلمپ شد

یکی از موضوعات بررسی شده در هشتمین همایش شهر ایده‌آل که اوایل دی ‌ماه در شهر کیش برگزار شد، مسئله حمل ‌و نقل و ترافیک بود که بنا به گفته «حکمت‌الله داودی»، رییس شورای شهر قزوین که در این سمینارها شرکت داشته، مقدمه‌ای شده برای بررسی بیشتر حمل و نقل ترافیک اینترنتی در شهر قزوین. نتیجه بررسی‌های بیشتر این شورا در نهایت منجر به تعطیلی و پلمپ دفتر اسنپ در شهر قزوین شده و فعلا خبری از بازگشایی آن نیست، هرچند مسئولین اسنپ باوردارند که به زودی این مشکل برطرف خواهد شد.

رییس شورای شهر قزوین ضمن تایید این خبر از نتایج همایش شهر ایده آل می‌گوید که در نهایت مقرر شده وزارت کشور طرح جامعی را ارائه دهد و براساس آن، رانندگان تاکسی برای فعالیت حمل و نقل اینترنتی در اولویت قرار داشته باشند:

«در صورتی که رانندگان تاکسی و آژانس‌ها نخواهند ورود کنند، ما باید برنامه ریزی کنیم، اگرچه دفتر اسنپ در قزوین تعطیل شده است، ولی هنوز شاهد فعالیت آن‌ها در سطح شهر هستیم. شورای شهر قزوین به سرعت وارد عمل شده است و اجازه ورود خودروهای شخصی را نمی‌دهیم.»

اسنپ در قزوین

داودی از از عدم توافق و اتحاد آژانس‌ها با یکدیگر در رابطه با حل این موضوع خبر می‌دهد و ضمن ابراز تاسف در این باره معتقد است که این موضوع باید هرچه زودتر حل و فصل شود. «احد چگینی»، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر قزوین نیز در توضیحاتی بیشتر اشاره می‌کند که تصمیم گرفته شد در طی ۶ ماه، فعالیت تاکسی اینترنتی در قزوین بر اساس آیین‌نامه صورت بگیرد:

«همچنین قرار شد شهرداری به متولیان تاکسی اینترنتی نامه بزند و با برگزاری جلسات مشترک با آژانس‌ها، فعالیت تاکسی اینترنتی باید منوط به استفاده از رانندگان آژانس و تاکسی باشد اما در این میان رانندگان آژانس به این موضوع راغب نبودند.  این بحث دامنه‌دار است و باید به‌صورت ویژه بررسی شود چراکه آینده تاکسیرانان درگرو این طرح است، در صورت عدم مشارکت آژانس‌ها از طریق تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی را خود شهرداری راه‌اندازی ‌می‌کند.»

روابط عمومی اسنپ در گفتگو با دیجیاتو این اتفاقات را مشکل همیشگی و البته گذرای این سامانه هوشمند حمل و نقل آنلاین می‌داند و خبر از ادامه فعالیت اسنپ در قزوین می‌دهد:

«حدود دو ماه از آغاز فعالیت اسنپ در قزوین می‌گذرد و در این مدت نیز مورد قبول عامه مردم این شهر قرار گرفته است. با این حال دفتر جذب راننده اسنپ در قزوین حدود یک هفته پیش به دستور یکی از نهادهای محلی پلمب شده است. البته اسنپ در قزوین همچنان به مسافران خدمات‌رسانی می‌کند و تنها جذب راننده این سامانه به طور موقت متوقف شده است.»

اسنپ در قزوین

روابط عمومی اسنپ در ادامه خبر از رایزنی‌هایی با مسئولان مربوطه شهر قزوین برای برطرف کردن این مشکل می‌دهد و باور دارد که تاثیرات مثبت اسنپ در زندگی مردم، در فرایند حل این مشکل موثر است:

«اسنپ برای ورود به تمام شهرهای ایران مجوز دارد و به صورت قانونی می‌تواند فعالیت خود را پیگیری کند. این اولین باری نیست که با وجود مجوزهایی که داریم در بدو ورود به یک شهر با موانعی از سوی ارگان‌های محلی مواجه می‌شویم. چالش‌های موجود تنها مختص اسنپ نیست و متوجه تمام کسب‌وکارهای مشابه است.
به طور معمول بعد از موانعی که در هر شهر برای اسنپ به وجود می‌آید وارد مذاکره با نهاد‌های مربوطه می‌شویم و اغلب نیز مشکلات بعد از ارائه توضیحات لازم درباره تاثیر مثبت اسنپ بر زندگی مردم مرتفع می‌شود.»

با وجود اینکه چند روز پیش وزیر ارتباطات خبر از ایجاد برنامه‌های مدون برای حمایت از  کسب‌وکارها داد، اما کماکان مشکلات و سنگ‌اندازی بخش دولتی در رابطه با استارتاپ‌ها تمامی ندارد. به نظر می‌رسد صرفا مشکل فیلترینگ نیست که این سامانه‌ها را تهدید می‌کند و معضل‌های گوناگونی برای تهدید آنها وجود دارد که باید به تدریج دولت در راستای اصلاح آنها قدم بردارد.

برچسب ها
تور کیش

مطالب مرتبط

دلیل فیلترینگ سایت های فروش آنلاین بلیت هواپیما چه بود؟

در شامگاه پنج شنبه گذشته با فیلترینگ سایت های گردشگری و استارتاپ‌های فروش بلیت آنلاین، تکاپویی در حوزه کسب‌وکارهای نوپا رخ داد چرا که هیچکس علت دقیق موضوع را نمی‌دانست و مجموعه‌های فیلتر شده نظیر اسنپ تریپ و مستربلیط و سپهر 360 و دیگر سایت‌ها، خبری از دلیل این فیلترینگ نداشتند. با گذشت ساعاتی از این... ادامه مطلب

فعالیت اسنپ در اهواز آغاز شد

سامانه هوشمند حمل‌ونقل اسنپ فعالیت خود را در جنوب ایران آغاز کرده و فعلاً شهر اهواز را برای خدمات‌رسانی خود در این نقطه از کشورمان برگزیده است. گسترش فعالیت اسنپ در شهرهای ایران در ماه‌های اخیر سرعت گرفته و به نظر می‌رسد که این روند در ماه‌های آتی همچنان ادامه داشته باشد.اما در بعضی از... ادامه مطلب

آپ و اسنپ با همکاری یکدیگر شرکت جدیدی را تاسیس می‌کنند

مجموعه آپ و مجموعه رز (مالک دارندگان برندهایی چون اسنپ، اسنپفود،اسنپ تریپ، بامیلو و غیره) در طی قراردادی با یکدیگر قصد دارند تا همکاری بیشتری داشته باشند. قرار است آپ مالک ۷۰ درصد و گروه اینترنتی رز ۳۰ درصد مالکیت این محصول جدید را داشته باشند. این قرارداد که در سامانه کدال (متعلق به سامانه... ادامه مطلب

نگاهی‌ دقیق‌تر به متن دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت تاکسی‌های اینترنتی

بعد از گذشت ۴۸ ساعت از تنظیم دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات هوشمند مسافر؛ متن کامل این دستورالعمل منتشر شد. در این متن مشکلاتی نظیر بیمه رانندگان و استفاده همزمان رانندگان از چند اپلیکیشن درخواست سفر و موارد دیگری حل و فصل شده است.در این دستورالعمل عبارت نظارت به معنای پایش فعالیت ارائه دهندگان... ادامه مطلب

تغییر شرایط معاینه فنی تاکسی‌های اینترنتی اعلام شد

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از ابلاغ دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت مسافربرهای اینترنتی توسط وزارت کشور خبرداد.به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و به گزارش دیجیاتو «نواب حسینی‌منش» در توضیح شرایط جدید معاینه فنی ارائه دهندگان خدمات هوشمند مسافر گفت:«از آنجایی که این خودروها در گروه... ادامه مطلب

مدیر حقوقی اسنپ: پرداخت عوارض به شهرداری هیچ مبنای قانونی ندارد

چهارم مهر بود که «محسن پورسیدآقایی»، رئیس سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با انتشار یادداشتی اعلام کرد که شهرداری تهران از تاکسی‌های اینترنتی حمایت می‌کند. این خبر در حالی اعلام می‌شد که برای ۲ سال گذشته، تاکسی‌های اینترنتی و شهرداری بر سر نوشتن یک دستورالعمل نظارتی با هم اختلاف نظر داشتند. چند روز گذشت... ادامه مطلب

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x