قیمت و شرایط فروش هیوندای النترا 97 توسط کرمان موتور اعلام شد

قیمت و شرایط فروش هیوندای النترا 97 توسط کرمان موتور اعلام شد

عرضه هیوندای النترا جدید در کشور رسمی شد. با توجه به قوانین جدید واردات خودرو به کشورمان، خودروهای مونتاژی از نظر قیمت تمام شده در شرایط بهینه ای قرار گرفته اند، دلیل این امر نیز به تعرفه گمرکی حدود ۲۰ درصدی خودروهای مونتاژی (به شرط تولید داخل بیش از ۳۰ درصد) و مقایسه آن با تعرفه های گمرکی ۷۵ و ۹۰ درصدی خودروهای وارداتی مربوط می شود.

هیوندای النترا

برای مثال حالا خودروهایی نظیر مزدا ۳، هیوندای I20، چری تیگو ۷، پژو ۲۰۰۸ و حتی سوزوکی گرند ویتارا نسبت به رقبای وارداتی هم کلاس خود دارای مزیت رقابتی از نظر قیمت تمام شده هستند و همین مورد انگیزه شرکت های فعال در صنعت خودروسازی را در جهت مونتاژ محصولات در داخل ایران افزایش داده است.

در همین راستا، کرمان موتور که پیشتر عرضه هیوندای اکسنت را در برنامه قرار داده بود حالا از مونتاژ هیوندای النترا جدید برای سال ۹۷ خبر می دهد، بر اساس تازه ترین شرایط فروش اعلام شده توسط این شرکت، النترا مونتاژی برای تابستان سال ۹۷ تحویل مشتریان خواهد شد.

ELANTRA-2

همچنین با توجه به اختلاف قیمتی نسخه مونتاژی (۱۴۸ میلیون تومان) و قیمت حدود ۱۹۰ میلیونی مدل های وارداتی، پرسش هایی در رابطه با سطح آپشن های هیوندای النترا کرمان موتور مطرح شده است، اما براساس توضیح مدیران این شرکت، هیوندای النترا کرمان موتور از نظر سطح آپشن دقیقا همانند نسخه وارداتی خواهد بود و تنها از ایربگ مخصوص زانو بی بهره است که این مورد در نسخه وارداتی به کشور وجود دارد.

hyundai-elantra-sport-7

در بخش قوای محرکه شاهد استفاده از یک موتور ۲ لیتری در نسخه وارد شده به کشورمان هستیم که مدل مجهز به موتور Nu MPI  در حدود۱۴۷ اسب بخار قدرت و ۱۷۹ نیوتن متر گشتاور تولید می کند که این نیرو از طریق یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک راهی چرخ های جلو می شود.

البته در نهایت قیمت تمام شده خودرو به شرایط عمومی کشور در سال ۹۷ و نرخ ارز هم بستگی دارد و باید صبر کرد و دید در نهایت قیمت ۱۴۸ میلیونی خودرو مذکور تا چه حد به واقعیت مبدل خواهد شد.

هیوندای النترا کرمان موتور قیمت و شرایط فروش 97

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato