اسپیس اکس و آزمایش موفقیت آمیز موتورهای موشک فالکون هوی [تماشا کنید]

اسپیس اکس و آزمایش موفقیت آمیز موتورهای موشک فالکون هوی [تماشا کنید]

به نظر می رسد که بزرگ ترین موشک جهان، با گذشت هر روز برای ماموریت های مهم خود آماده تر می شود؛ زیرا کمپانی فضایی اسپیس اکس از آزمایش موفقیت آمیز موتورهای موشک «فالکون هوی» خبر داده است. آزمایش موتور موشک، گامی مهم برای فراهم سازی مقدمات پرواز به فضای خارج از زمین به حساب می آید و به گفته مدیرعامل اسپیس اکس، ایلان ماسک، آزمایش اخیر بدون هیچ مشکل انجام شده است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، اوایل فوریه امسال شاهد پرواز فالکون هوی خواهیم بود که قدرتمندترین موشک بشر از زمان پرواز موشک Saturn V در ماموریت های آپولو طی دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی به حساب می آید. فالکون هوی، مدلی تکامل یافته از موشک های فالکون ۹ اسپیس اکس است که اساساً سه هسته این موشک را به در کنار یکدیگر قرار داده و در مجموع به ۲۷ موتور با بیشینه رانش ۵.۱ میلیون پوند دسترسی دارد؛ قدرتی که با ۱۸ هواپیمای ۷۴۷ برابری می کند.

کمپانی اسپیس اکس برای اثبات ادعای خود، ویدیویی از آزمایش موتورهای فالکون هوی منتشر کرده و به نظر می رسد که تا اینجای کار، همه چیز به خوبی پیش رفته است. با این حال، لازم به یادآوری است که هنگام پرواز موشک هر اتفاقی ممکن است رخ دهد و پیشتر در سپتامبر سال ۲۰۱۶، تست موتور یک موشک فالکون ۹ به انفجاری در سکوی پرتاب منجر شد و ماهواره ای چند میلیون دلاری را از بین برد.

ایلان ماسک می گوید اگر فالکون هوی، صرفاً آنقدر پرواز کند که صدمه ای به سکوی پرتاب وارد نشود، نخستین پرواز این موشک را یک پیروزی به حساب خواهد آورد. با این حال، احتمال انفجار موشک باعث نشد تا ماسک رودستر قرمز رنگ خود را برای ارسال به فضا در فالکون هوی قرار ندهد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato