روایتی هولناک از تصادف راننده تست بوگاتی ویرون با سرعت 400 کیلومتر در ساعت

روایتی هولناک از تصادف راننده تست بوگاتی ویرون با سرعت 400 کیلومتر در ساعت

سال های آغازین قرن بیست و یکم است. کمپانی بوگاتی قصد دارد صبح یکشنبه یکی از نسخه های اولیه ویرون را به منظور دستیابی به حداکثر سرعت ممکن در پیست معروف ناردوی ایتالیا تحت آزمایش قرار دهد.

برای این کار قرار است لوریس بیکوچی (Loris Bicocchi) تکنسین و راننده تست سابق لامبورگینی پشت فرمان بنشیند. وی همان فردی است که پیش از این در توسعه سوپر اتومبیل EB110 نیز با بوگاتی همکاری کرده است.

Loris_bugatti_veyron

آقای بیکوچی با ویرون شروع به حرکت می کند. اندکی بعد در حالیکه پدال گاز تا انتها فشرده شده و عقربه سرعت روی ۴۰۰ کیلومتر در ساعت قرار دارد، ناگهان تایر سمت راست محور جلو ترکیده و باعث جدا شدن گلگیر می شود، کاپوت نیز آزاد شده و با برخورد شدید به شیشه جلو آن را تکه تکه می کند.

چند ثانیه بعد به دلیل برخورد با گاردریل سر آقای بیکوچی به شدت به شیشه اصابت کرده و تایر عقب سمت راست ویرون نیز می ترکد تا شرایط برای این راننده بسیار دشوارتر شود.

در این لحظات آقای بیکوچی دچار شوک شده و برای مدتی کوتاه هوشیاری خود را از دست می دهد. با آتش گرفتن بخش هایی از موتور و گیربکس و ورود دود به داخل کابین شرایط کاملا بحرانی می شود.

پس از بازیابی هوشیاری آقای بیکوچی سعی می کند با استفاده مکرر پدال ترمز از سرعت ویرون بکاهد، اما سیستم ترمز از کار افتاده و تغییری در سرعت حرکت ابر اتومبیل فرانسوی رخ نمی دهد.

Bugatti Veyron 16.4 Super Sport

با نبود دید به جلو و کار نکردن ترمزها، راننده تست تصمیم می گیرد با ساییدن ویرون به گاردریل ها از میزان سرعت آن کم کند. خوشبختانه این کار موثر واقع شده و بعد از طی ۱.۸ کیلومتر به طور کامل متوقف می شود!

به خاطر شدت صدمات، خارج شدن از اتاق آلومینیومی ویرون برای آقای بیکوچی کار راحتی نبود، اما به هر حال وی توانست با چند ضربه خود را رها کند. در آن مقطع این حادثه به خوبی نشان داد که ابر اتومبیل فرانسوی ها به اندازه کافی مستحکم و امن بوده و می تواند در صورت تصادف با سرعتی در حدود ۴۰۰ کیلومتر در ساعت، جان راننده را نجات دهد.

Bugatti Veyron 16.4 Super Sport 2

اگر چه در این حادثه آقای بیکوچی صدمه ای ندید، اما بعدها وی با مشاهده برگه ادعای خسارت مسئولان پیست ناردو دوباره شوکه شد! البته در نهایت این کمپانی بوگاتی بود که مسئولیت خسارات وارده را بر عهده گرفت.

گفتنی است آقای بیکوچی علی رغم این تصادف شدید، باز هم به همکاری خود با بوگاتی ادامه داده و بعدها به عنوان راننده تست پشت فرمان شیرون نیز نشست.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato