فروش نینتندو سوییچ به همین زودی از Wii U عبور کرد؛ 14.86 میلیون در 10 ماه

فروش نینتندو سوییچ به همین زودی از Wii U عبور کرد؛ 14.86 میلیون در 10 ماه

کمپانی نینتندو اخیراً گزارش مالی خود از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ را منتشر کرده و به انتشار آمار و ارقامی پرداخته که از عملکرد بی نظیر کنسول سوییچ حکایت دارند. این کمپانی ژاپنی ضمن اعلام فروش ۱۴.۸۶ میلیون واحدی سوییچ تا پایان سال ۲۰۱۷، خبر از کسب درآمد ۷.۸۸ میلیارد دلاری و سود عمیاتی ۱.۲۶ میلیارد دلاری تا پایان سال گذشته خبر داده که به شکل قابل قبولی از سود ۹۴۷ میلیون دلاری ۹ ماه پایانی سال ۲۰۱۶ بیشتر است.

طی نه ماه پایانی ۲۰۱۷ که روز ۳۱ دسامبر به پایان رسید، نینتندو ۱۲.۱ میلیون کنسول سوییچ به فروش رساند و مجموع واحدهای فروخته شده را به ۱۴.۸۶ میلیون رساند. این بدان معناست که از همین حالا و طی تنها ده ماه، سوییچ از فروش کنسول Wii U در مدت زمان ۴ سال پیشی گرفته است.

نینتندو سوییچ

گذشته از سخت افزار سوییچ، نینتندو تا به امروز ۴۷ میلیون بازی برای کنسول هیبریدی خود به فروش رسانده است. کمپانی ساکن کیوتو می گوید پر فروش ترین بازی سوییچ تا به این لحظه Super Mario Odyssey بوده که ۹.۰۷ میلیون کپی فروخته. بعد از ادیسه، نام بازی های ماریو کارت ۸ دیلاکس (با فروش ۷.۳ میلیونی)، اسپلتون ۲ (با فروش ۴.۹۱ میلیونی)، زلدا (با فروش ۶.۷ میلیونی)، آرمز (با فروش ۱.۶ میلیونی) و زنوبلید کرونیکلز ۲ (با فروش ۱.۰۶ میلیونی) به چشم می خورد.

این موفقیت، تنها به کنسول سوییچ محدود نبوده و عناوین کنسول دستی ۳DS هم در جلب نظر مخاطبان بسیار موفق بوده اند. دو بازی Pokemon Ultra Sun و Pokemon Ultra Moon تا به امروز ۷.۱۷ میلیون واحد فروخته اند و این رقم برای دو بازی ماریو کارت ۷ و نیو سوپر ماریو بروز ۲ به ترتیب به ۱۶.۷ و ۱۲.۴۳ میلیون می رسد.

کنسول ۳DS در نه ماه پایانی ۲۰۱۷ بالغ بر ۵.۸۶ میلیون واحد فروخته که ۹ درصد نسبت به عملکرد این کنسول در همین بازه زمانی از سال ۲۰۱۶ ضعیف تر به حساب می آید. در نهایت ناگفته نماند همین حالا که این خبر نگاشته می شود، سهام کل نینتندو ارزشی معادل ۴۹ میلیارد دلار دارد که تا دو برابر از ارزش نینتندو طی سال گذشته بیشتر است.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato