مبادله غیرقانونی 600 میلیون دلار ارز مجازی در آسیا

مبادله غیرقانونی 600 میلیون دلار ارز مجازی در آسیا

مقامات کره جنوبی که از چند ماه قبل سرگرم نظارت دقیق بر ارزهای مجازی و تنظیم قوانین سفت و سخت در این زمینه بوده اند حالا از تبادل غیرقانونی پول های مجازی به ارزش صدها میلیون دلار خبر داده اند.

گمرگ این کشور امروز در بیانیه ای اعلام کردند که ۶۳۷.۵ میلیارد وون معادل ۵۹۶ میلیون دلار مبادله غیرقانونی ارز خارجی را شناسایی کرده که با استفاده از ارزهای رمزپایه صورت گرفته است. برای مثال سرمایه گذاران کره ای ساکن در ژاپن برای فرار از پرداخت مالیات ۵۳.۷ میلیارد وون را به صورت ارزهای مجازی از توکیو خارج کرده و برای بستگانشان در کره ارسال کرده اند.

اقدامات این سازمان نشان می دهد که دولت کره عزم خود را برای مقابله با جرایم مرتبط به ارزهای مجازی جزم کرده، با این حال اقدامات صورت گرفته علیه متخلفان شرح داده نشده است.ارزهای مجازیارزهای مجازی در این کشور مورد استقبال زیادی قرار گرفته اند و حتی دانش آموزان و زنان خانه دار نیز علی رغم هشدارهای دولت در این زمینه شروع به فعالیت کرده اند.

مسئولان کره جنوبی برای جلوگیری از سوء استفاده از ارزهای مجازی به منظور اقدامات مجرمانه ای مانند پولشویی و غیره قانونی را تصویب کرده اند که به موجب آن تنها از حساب های بانکی معتبر می توان برای خرید و فروش ارزهای مجازی استفاده کرد.

دولت سئول که پیش از این مراکز عرضه اولیه ارز مجازی در کره را غیرقانونی اعلام کرده، از احتمال غیرقانونی شدن تبادلات ارزهای مجازی خبر داده بود که باعث کاهش قیمت این ارزها شد. آنها بعدا تاکید کردند که این ممنوعیت تنها یکی از اقدامات در نظر گرفته شده است و تصمیم نهایی در این زمینه بعدا اتخاذ خواهد شد.

یکی از دلایل سختگیری سئول در این زمینه تهدیدهای سایبری است که از سوی کره شمالی متوجه آنها است. دو ماه قبل شبکه CNN اعلام کرد که هکرهای کره شمالی با کمک مجموعه ای از ترفندهای سرقت و روش های استخراج در حال سرقت ارزهای مجازی همسایه جنوبی خود هستند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato