آمار فروش آیفون X در آمریکا: دو برابر بیشتر از آیفون ۸ و ۸ پلاس

چندی پیش گزارشی منتشر شده بود مبنی بر اینکه آیفون X به صورت جهانی فروشی کمتر از حد انتظار اپل داشته و این کمپانی حالا قصد دارد تولید این دستگاه را کاهش دهد اما حالا گزارشی دیگر منتشر شده که نشان می دهد فروش این مدل گران قیمت در آمریکا به نسبت ۲ به ۱ از آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس بیشتر بوده.

بر اساس داده های آماری شرکت مارکت پالس، اپل ۲۲.۴ میلیون آیفون در ایالات متحده آمریکا طی سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۷ فروخته. آماری که بالاترین میزان فروش اپل در تمام دوران آیفون را نشان می دهد و ۴۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

آیفون X یا آیفون 10

نیل شاه از مدیران این شرکت می گوید فروش جهانی آیفون X به دلیل قیمت بالا، کمتر از حد انتظار بوده اما این تلفن همراه در ایالات متحده بسیار قدرتمند عمل کرده. او می گوید: «در طول سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷، هر سه مدل آیفون بسیار خوب فروختند و هر سه در صدر لیست پرفروشترین تلفن های همراه ایالات متحده بودند.»

او در ادامه به سهم ۰ درصدی سال گذشته موبایل های فوق پریمیوم (بالای ۸۰۰ دلار) اشاره می کند و می گوید سهم این تلفن ها در سال ۲۰۱۷ یک باره به ۲۵ درصد رسید که یعنی بازار آمریکا پتانسیل عرضه چنین تلفن های همراهی را دارد.

جف فیلدهک، دیگر تحلیلگر داده می گوید که سهم بازار اپل از ایالات متحده به ۲۰ درصد رسیده که نسبت به سال گذشته دو درصد افزایش یافته و بخشی از سهم سامسونگ را کم کرده است.

از مجموع ۲۲.۴ میلیوون تلفن همراه فروخته شده، ۱۰.۵ میلیون از آن ها قیمتی بالای ۸۵۰ دلار داشته اند که این یعنی اپل تقریبا ۹ میلیارد دلار از بازار موبایل طی این دوره سه ماهه درآمد کسب کرده آن هم فقط در ایالات متحده.

با این حال، ارائه گزارش اپل از وضعیت مالی سه ماهه پایانی سالش تا ساعاتی دیگر بسیاری از نکات نهفته و پنهان را مشخص خواهد کرد.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟