کوالکام و سامسونگ قرارداد اشتراک گذاری درازمدت فناوری امضا کردند

کوالکام و سامسونگ قرارداد اشتراک گذاری درازمدت فناوری امضا کردند

کمپانی کوالکام در بیانیه ای تازه خبر از گسترش همکاری های خود با سامسونگ، به عنوان یکی از شرکای تکنولوژیک اش داده است. این دو کمپانی قرارداد استراتژیک چند ساله ای را به امضا رسانده اند و براساس آن، برخی از تکنولوژی های خود در زمینه دیوایس های موبایل را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. مدیرعامل سامسونگ در بیانیه این کمپانی می گوید:

کوالکام از همکاری قدرتمندش با سامسونگ برای سالیان متمادی لذت برده است و ما خوشنودیم که اعلام کنیم از این پس ارتباط مان را از طریق قراردادی دوطرفه قدرتمندتر خواهیم کرد و کماکان یکی از تامین کنندگان کلیدی سامسونگ باقی خواهیم ماند.

قرارداد سامسونگ و کوالکام، اسمارت فون هایی مانند موبایل های سری گلکسی و نیز تجهیزات زیرساختی را شامل می شود. علاوه بر این، سامسونگ از پرونده قضایی کمیسیون مبادلات آزاد کره علیه کوالکام پا پس خواهید کشید که این کمپانی غول تولیدکننده چیپست را به حرکات تجاری غیرمنصفانه متهم کرده است.

اگرچه هیچ یک از دو کمپانی جزییات بیشتری درباره همکاری خود منتشر نکرده اند، گفته می شوند که سامسونگ و کوالکام به کمک یکدیگر به توسعه تکنولوژی های ۵G خواهند پرداخت. ناگفته نماند که هفت روز پیش نیز، کوالکام قراردادی برای تامین انحصاری قطعات مورد نیاز برخی کمپانی های چینی مانند اوپو، ویوو، شیائومی و لنوو را به امضا رسانده بود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato