با دمپایی‌های خودران نیسان آشنا شوید [تماشا کنید]

با دمپایی‌های خودران نیسان آشنا شوید [تماشا کنید]

این روز‌ها مانور‌های تبلیغاتی شکل‌های متنوعی به خود می‌گیرند از‌ کلاه‌های تبلیغاتی گرفته تا اسلحه‌های شعله‌افکن و خطرناک ایلان ماسک. نیسان نیز به این جمع اضافه شده و اخیراً در یک مسافرخانه‌ی ژاپنی سیستمی توسعه داده که دمپایی‌های خودران مخصوصش با استفاده از تکنولوژی رانندگی خودکار ProPilot به مقابل درب ورودی باز‌می‌گردند.

هر کدام از این دمپایی‌ها به دو چرخ کوچک، یک موتور و یک سنسور  مجهز شده که می‌تواند پاپوش مذکور را با استفاده از تکنولوژی پارک ماشین نیسان یعنی ProPilot روی کف چوبی این مسافرخانه هدایت کند.

بنابراین مهمانان این ریوکان (مسافرخانه‌ی ژاپنی قدیمی)  می‌توانند بعد از درآوردن دمپاییشان در هر گوشه از این مکان حرکت خودکار و عجیب آنها روی زمین را مشاهده کنند. این مشخصه نه تنها در دمپایی‌های این محل وجود دارد بلکه در تعدادی از اثاثیه‌ی این مسافرخانه نظیر کنترل تلویزیون، کوسن‌های مخصوص نشستن و ... نیز تعبیه شده است.

بعید است که ویژگی خودران بودن این پاپوش‌ها در زمان پوشیده شدن نیز فعال باشد و نیسان نیز اشاره‌ای به این مطلب نکرده است. اگر این‌طور باشد این دمپایی‌ها می‌توانند عملکردی مشابه به اسکیت‌های رولربلید قدیمی به خود بگیرند.

مسافرخانه‌ی ProPILOT Park در شهر توریستی هاکونه ساخته شده است. این شهر در ۸۰ کیلومتری توکیو قرار گرفته که  به علت چشم انداز بسیار زیبایی از کوه فوجی دارد، در ژاپن مشهور است.

مسئولین شرکت نیسان می‌گویند که قصد داشتند تا بدین روش حجم‌ کار کارکنان را پایین آورده و در عین حال مهمانان را نیز سرگرم سازند اما شنیده حاکی از آن است که این اتفاق بیشتر مانوری تبلیغاتی برای به نمایش گذاشتن سیستم رانندگی خودکار نیسان یعنی ProPilot بوده است.

چند ماه پیش این شرکت مدل جدیدی از خودرو‌های نیمه خودران خود با نام نیسان لیف ۲۰۱۸ به بازار عرضه کرده که فن آوری تازه این شرکت یعنی ProPilot هم درآن تعبیه شده است. با توجه به مانور‌های تبلیغاتی اخیر در پیش گرفتن چنین راهکارهای توسط نیسان می‌تواند امری عادی برای گسترش آگاهی در مورد تکنولوژی رانندگی خودکار باشد.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato