تدارکات عظیم پورشه برای آغاز نبرد با تسلا؛ آلمان ها به کارزار خودروهای برقی می آیند

تدارکات عظیم پورشه برای آغاز نبرد با تسلا؛ آلمان ها به کارزار خودروهای برقی می آیند

در روزهای گذشته کمپانی آلمانی پورشه به جزئیات بیشتری از برنامه های خود درباره خودروهای الکتریکی و مدل Mission E پرداخته است.

این اتومبیل برقی که احتمالا سال آینده وارد خیابان ها می شود، نخستین پورشه تمام برقی بوده و آغازگر دوره ای جدید برای این کمپانی خواهد بود.

با توجه به روند کنونی، پورشه قصد دارد بعد از Mission E با شتاب زیادتری بر تعداد مدل های سبز خود اضافه کند. برای تحقق این هدف اخیرا مقامات رده بالای پورشه اعلام کرده اند که میزان سرمایه گذاری در بخش اتومبیل های برقی را دو برابر نموده و به ۶ میلیارد یورو (معادل تقریبا ۷.۵ میلیارد دلار) خواهند رساند.

porsche-doubles-investment-in-electric-vehicles-to-6-billion-euro_11

این تصمیم در حالی گرفته شده که چندی پیش مدیر عامل پورشه از اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو (معادل ۶۲۳ میلیون دلار) برای توسعه نسخه های مختلف Mission E (مثل نسخه دیفرانسیل عقب) و مدل های اشتقاق یافته از آن خبر داده بود.

آنطور که اعلام شده، از بودجه ۶ میلیون یورویی، ۱ میلیارد یورو به هیبریدی کردن مدل های کنونی تعلق خواهد گرفت؛ ۷۰۰ میلیون یوروی دیگر صرف توسعه و استفاده از تکنولوژی های جدید – مثل فناوری های مرتبط با شارژ یا هوشمندسازی - می شود. همچنین چند صد میلیون یورو هم برای گسترش تاسیسات و کارخانه های پورشه کنار گذاشته خواهد شد تا امکان تولید سالانه حداقل ۲۰ هزار مدل برقی میسر شود.

porsche-doubles-investment-in-electric-vehicles-to-6-billion-euro_3

پروژه Mission E تاکنون اشتغال زایی ۱۲۰۰ نفر را در پی داشته است و انتظار می رود با عرضه مدل های برقی بیشتر، این رقم رشد چشمگیری داشته باشد. طبق برنامه ریزی ها، دیگر خودروساز اشتوتگارتی نسخه هیبریدی ۹۱۱ را در سال ۲۰۲۳ معرفی خواهد کرد. به اعتقاد کارشناسان ۹۱۱ حداقل ۱۰ سال دیگر با موتور درون سوز تولید می شود.

به گفته مقامات پورشه Mission E به لطف پیشرانه ۶۰۰ اسب بخاری خواهد توانست صفر تا صد را در زمانی خیلی پایین تر از ۳.۵ ثانیه طی نماید. همچنین این سدان برقی با یک بار شارژ و بر اساس استاندارد اروپایی NEDC قادر خواهد بود تا ۵۰۰ کیلومتر مسافت را پشت سر بگذارد. تنها با ۱۵ دقیقا شارژ نیز امکان طی مسافت ۴۰۰ کیلومتری فراهم خواهد شد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato