ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اخراج کارمندی که به استخدام زنان در گوگل معترض بود کاملا قانونی است

چند ماه پیش گوگل یکی از کارکنان خود به نام جیمز دامور را به علت انتشار یادداشتی که در آن به استخدام زنان و برنامه تنوع جنسیتی شرکت انتقاد کرده بود، اخراج کرد. این یادداشت ...

چند ماه پیش گوگل یکی از کارکنان خود به نام جیمز دامور را به علت انتشار یادداشتی که در آن به استخدام زنان و برنامه تنوع جنسیتی شرکت انتقاد کرده بود، اخراج کرد.

این یادداشت که تحت عنوان «اتاق بازتاب ایدئولوژیکی گوگل» منتشر شده بود به عدم علاقه مندی ذاتی زنان به موضوعاتی همچون تکنولوژی اشاره داشت و گوگل را به تنوع بخشیدن میان تفکرها دعوت کرد.

اخراج دامور از گوگل حاشیه های بسیاری در پی داشت. از واکنش جولین آسانژ و دعوت به همکاری از دامور در ویکی لیکس گرفته تا شکایت دامور از گوگل. اما امروز مشخص شد که اتهامات این مهندس اخراجی و سابق گوگل به جا نبوده و گوگل حق اخراج وی را داشته است.

جیمی سوفیر، از هیئت ملی روابط کار ایالات متحده در نامه ای به وضوح وضعیت فعلی را شرح داده است. او می گوید برخی گفته های دامور به صورت قانونی مشکلی ندارند اما بیانیه وی در مورد تفاوت های بیولوژیکی بین جنسیت های مختلف، بسیار «آسیب زننده و تبعیض آمیز و نفاق افکن» است.

سوفیر می گوید شرکت ها حق دارند جلوی هر کارمندی که محیط کار خصومت آمیز ایجاد می کند را بگیرند. تبعیض های جنسیتی و قومی، آزار و اذیت دیگر کارمندان و مواردی از این دست، زیر چتر حمایتی قانون قرار نمی گیرند و هر کارمندی در هر شرکتی که دست به چنین اقداماتی بزند می تواند اخراج شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • omidapk2020
  omidapk2020 | ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

  هه هه هه این کارمنده داستانه سیاست ایرانه خودمونه

 • آریا
  آریا | ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

  اخراج دیگه زیاده روی بود

 • abbas ap
  abbas ap | ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

  اگه این قوانین توی مملکت ما هم اجرا میشد ؛ ۹۰ درصد مدیرای رده بالای مملکت باس اخراج میشدن

 • پدرام HL
  پدرام HL | ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

  طرف خیلی شاکی بوده ??

مطالب پیشنهادی