ایراد بزرگ و دردناک طراحی مقر جدید اپل از دیدگاه کارکنان این شرکت چیست؟

مقر جدید اپل با آن طراحی چشم نوازش بسیار زیبا و عالی به نظر می رسد، اما کارکنان این کمپانی تکنولوژیک از زمان استقرار در این مجموعه دایره ای شکل با مشکل نسبتاً بزرگی مواجه شده اند: دیوارهای شیشه ای.

استفاده بسیار از شیشه در جای جای فضای داخلی مقر اپل گرچه تداعی کننده سبک طراحی مورد علاقه مدیران این شرکت در تمام فروشگاه های اپل استور در سرتاسر دنیا است، اما سبب شده تا کارکنان این شرکت گاه و بی گاه برخوردی دردناک با این دیوارهای نسبتاً نامرئی داشته باشند.

طراحی داخلی مقر جدید اپل

دور تا دور تمام دیواره بیرونی ساختمان حلقوی Campus 2 اپل را شیشه های مقاوم به ارتفاع حدود ۱۴ متر فرا گرفته است. تعداد قابل توجهی از دیوارهای جدا کننده دفاتر و فضاهای اداری در داخل این ساختمان نیز از جنس شیشه هستند. کارمندان ثروتمندترین کمپانی دنیا عموماً در حین راه رفتن در حال کار با آیفون های خود هستند، در نتیجه آمار برخوردهای گاه شدید این افراد با دیوارهای شیشه ای در طی چندین ماه گذشته نسبتاً بالا بوده است.

برخی کارکنان ناچار شدند برای حل این مشکل کاغذها و برچسب هایی را به این درها و دیوارهای شفاف بچسبانند، اما به دلیل بر هم خوردن زیبایی و هماهنگی طراحی داخلی فضاها، برچسب های مذکور حذف شدند.

طراحی داخلی مقر جدید اپل

نورمن فاستر به عنوان معمار Campus 2 تلاش کرده تا دیدگاه های بنیان گذار این شرکت یعنی استیو جابز فقید را به طور کامل در طراحی این مجموعه عظیم پیاده کند، طوری که تک تک نماها نشانگری از ایده و راهبرد اپل به عنوان یک کمپانی پیشرو و منحصر به فرد در عرصه دنیای تکنولوژی باشند. با این حال چنین رویکردی حالا به یک دردسر برای کارمندان این شرکت تبدیل شده. مقر جدید اپل فضای کافی برای پذیرش بیش از ۱۳ هزار کارمند را دارا است.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟