گزارش سالانه OpenSignal از وضعیت 4G LTE در کشورهای جهان منتشر شد

گزارش سالانه OpenSignal از وضعیت 4G LTE در کشورهای جهان منتشر شد

اگرچه چشم همگان به تکنولوژی ۵G و بهبودهایی که در اتصال به شبکه به وجود می آورد دوخته شده، تمام کشورهای جهان کماکان در حال استفاده از ۴G LTE هستند و اپراتورهای مخابراتی هم فعلاً نمی توانند در سناریوهای جهان واقعی، به سرعتی مثل ۲ گیگابیت بر ثانیه که نوید اصلی مودم های تازه کوالکام و سایر تولیدکنندگان است دست یابند.

سازمان OpenSignal اخیراً گزارش سالانه خود از وضعیت اینترنت ۴G LTE در سراسر جهان را منتشر کرده که نسبت به گزارش سال گذشته، تغییرات چندانی به خود ندیده است. از نظر پوشش ۴G، دو کشور کره جنوبی و ژاپن کماکان در صدر هستند اما برای اولین بار، کشور آمریکا توانسته به جمع ۵ کشور برتر از نظر پوشش ۴G بپیوند که با توجه به وسعت آن، دستاورد قابل تحسینی است.

در این بین کشور ایران از نظر پوشش ۴G، در جایگاه شصت و یکم جهان قرار دارد و بنابر اطلاعات OpenSignal، در ۶۹.۲۷ درصد از مناطق ایران می توان به اینترنت پرسرعت ۴G دسترسی داشت.

4G LTE

وقتی نوبت به میانگین سرعت شبکه های ۴G LTE می رسد، جهان شاهد پیشرفت خاصی در این زمینه نبوده. حتی پر سرعت ترین شبکه های LTE، مانند نمونه های موجود در سنگاپور، هلند یا نروژ کماکان در بازه ۴۰ الی ۴۵ مگابیت بر ثانیه باقی مانده اند و دسترسی به سرعتی بالاتر از ۵۰ مگابیت بر ثانیه، همچون رویایی دست نیافتنی به نظر می رسد.

از نظر سرعت، کشور ایران رتبه پایین تری نسبت به پوشش شبکه دارد و با میانگین سرعت ۱۳.۷۳ مگابیت بر ثانیه، در جایگاه هفتاد و ششم جهان و تنها ۱۱ پله بالاتر از کشور هند با پایین ترین سرعت شبکه ۴G قرار گرفته است.

در این بین، ایالات متحده با میانگین سرعت ۱۶.۳ مگابیت بر ثانیه از بسیاری از کشورهای توسعه یافته عقب افتاده اما باید یکبار دیگر توجه داشت که وسعت این کشور بسیار بزرگ و پوشش اش سخت است و شاید به همین خاطر باشد که کشور روسیه هم با میانگین سرعت ۱۵.۷۷ مگابیت بر ثانیه، تنها چند رده پایین تر از آمریکا قرار دارد.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato