همه چیز درباره آیفون ۱۱

عملکرد سوپر ماریو ران خیلی ضعیف تر از آن چیزی بود که تصور می شد

عملکرد ضعیف تر از انتظار سوپر ماریو ران بر کسی پوشیده نیست. با وجود اینکه بازی در سال گذشته بیشترین دانلود را بین بازی های اندرویدی داشت و در کمتر از یک سال هم توانست رکورد 200 میلیون دانلود را روی iOS به ثبت برساند ولی نسخه پولی بازی را تنها درصد کمی از بازیکن ها خریداری کردند.

در حال حاضر فایر املبم هیروز موفق ترین بازی نینتندو روی موبایل به حساب می آید

اما حالا گزارشات به دست رسیده از وب سایت آماری Sensor Tower روی دیگر عملکرد ساخته نینتندو را روی اسمارت فون ها نشان می دهد؛ بازی حتی از آن چیزی که تصور می شد هم ضعیف تر ظاهر شده است. داده های این وب سایت نشان می دهند ماریو ران سال اول عرضه خود را با درآمد 56 میلیون دلار پشت سر گذاشت.

برای مقایسه دیگر ساخته نینتندو روی موبایل یعنی فایر املبم هیروز (Fire Emblem Heroes) در حالی که تعداد نسخه های دانلود شده اش حدود یک دهم ماریو ران است اما توانست بیش از 5 برابر این بازی درآمدزایی کند و در سال نخست انتشارش 295 میلیون دلار به فروش برساند.

مستر بلیط
عملکرد ماریو ران

نمایی از عملکرد چهار بازی کلش رویال، پوکمون گو، فایر امبلم هیروز و سوپر ماریو ران در سال اول عرضه؛ همچنان پوکمون گو با اختلاف نسبتا خوبی در رتبه نخست قرار دارد.

با این درآمد اگر فایر املبم هیروز را یک بازی 60 دلاری در نظر بگیریم، این عنوان توانسته 4.9 میلیون نسخه بفروشد. عملکردی مشابه با Splatoon 2 که البته با بروزرسانی های خوب توسعه دهنده برای فایر املبم هیروز بازی می تواند به موفقیت های بیشتری دست پیدا کند.

با توجه به گفته کارشناسان عدم موفقیت های ماریو ران به دو علت بود: انحصاری زمانی بودن برای iOS و بازخوردهای منفی به خاطر مدل پرداخت درون برنامه ای خود. اگر چه سیاست «انحصاری زمانی» روی بازی هایی همانند کلش رویال جواب داد ولی در ماریو ران دقیقا عملکردی عکس داشت.

ماریو کارت تور

بازی بعدی نینتندو روی موبایل باز هم ماریو خواهد بود.

ماریو ران زمانی به اندروید آمد که بازی به خاطر جو منفی پیرامونش دیگر هایپ اولیه را نداشت و از طرفی مدل درآمدزایی این عنوان مناسب سیستم عامل اندروید نبود. در ماریو ران تنها بخشی از بازی رایگان است و برای تجربه آن باید 9.99 دلار بپردازید. در هر صورت امیدواریم نینتندو اشتباهش را با ماریو کارت تور تکرار کند.

این بازی ریسینگ که چند هفته پیش برای اسمارت فون ها تایید شد، قرار است در بازه زمانی آوریل 2018 (فروردین 97) تا مارس 2019 (اسفند 97) منتشر شود و با توجه به گفته نینتندو، از مدل درآمدی «شروع رایگان» استفاده خواهد کرد. یعنی احتمال دارد با سیستمی شبیه به ماریو ران رو به رو باشیم.

منبع:
Toucharcade
برچسب ها

مطالب مرتبط

نینتندو به دنبال احیای Super Mario Run؛ آپدیت بزرگی برای بازی منتشر شد

اولین حضور ماریو روی اسمارت فون ها آنگونه که انتظار داشتیم حماسی نبود. با وجود ویژگی های مثبت گیم پلی و گرافیک، سیاست های اشتباه ژاپنی ها باعث شد تا ساخته آن ها همانند پیشبینی ها ظاهر نشود؛ Super Mario Run [بررسی دیجیاتو] به واسطه قیمت گذاری عجیب و محتویات کم در زمان عرضه خیلی... ادامه مطلب

سوپر ماریو ران آنقدرها هم که تصور می شد موفق نیست

بازی سوپر ماریو ران اخیراً توانسته به آمار 90 میلیون دانلود در اپ استور برسد اما این بدان معنا نیست که تمام این 90 میلیون نفر، نسخه پولی بازی را تهیه کرده اند. در واقع، میزان بازیکنانی که تصمیم گرفته اند نسخه رایگان سوپر ماریو ران را کنار گذاشته و مبلغ 10 دلار را برای... ادامه مطلب

پیش بینی درآمد 70 میلیون دلاری Super Mario Run در ماه نخست

بعد از معرفی بازی Super Mario Run در کنفرانس اپل، بسیاری از دوست داران کمپانی نینتندو و فرنچایزهای بی نظیر آن، بی صبرانه منتظر جدیدترین شاهکار ژاپنی ها برای پلتفرم های موبایل هستند. در حالی که تنها یک هفته تا عرضه رسمی این بازی در اپ استور اپل باقی مانده، تحلیلگران به ارائه پیش بینی... ادامه مطلب

سوپر ماریو ران از مرز 150 میلیون دانلود در iOS و اندروید گذر کرد

سوپر ماریو ران [بررسی دیجیاتو]، یکی از موفق ترین بازی های موبایلی که امسال توسط نینتندو منتشر شد، به آمار 150 میلیون دانلود در دو پلتفرم iOS و اندروید دست یافته است. آمار فوق العاده ای به حساب می آید، اما نکته ای در مورد آن وجود دارد: ظاهرا بخش اعظم دانلود کنندگان بازی تمایل... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x