کمپانی HTC از ادغام بخش های موبایل و واقعیت مجازی و تعدیل کارکنان خبر داد

کمپانی HTC امروز از ادغام واحدهای موبایل و واقعیت مجازی و تعدیل تعدادی از کارکنان شعبه آمریکایی خود خبر داد.

این کمپانی در سال های گذشته با چالش های بسیاری در بخش تلفن های هوشمند مواجه بود و بخش اعظمی از بازار خود را از دست داده است.

همین مساله باعث شد که مسئولان آن با واگذاری بخشی از کسب و کار موبایل به گوگل موافقت کنند که بر اساس آن ۲ هزار مهندس HTC به گوگل پیوسته و پتانسیل های این مجموعه در زمینه موبایل را بیش از پیش کاهش دادند.

از سوی دیگر زیر مجموعه واقعیت مجازی این کمپانی از رونق خوبی برخودار است و به نظر می رسد که هدف از این ادغام استفاده از توانایی های بخش موبایل در زمینه واقعیت مجازی و گسترش این بازار باشد. HTCدر روزهای گذشته یکی از سخنگویان HTC در بیانیه ای که از طریق ایمیل به سایت های مختلف ارسال شده از ادغام واحدهای موبایل و واقعیت مجازی خبر داد:

ما به تازگی بخش های موبایل و VR را زیر یک چتر مدیریتی یکپارچه کرده ایم. به منظور بازسازی کسب و کار و استفاده بهینه تر از منابع، بخشی از نیروهای خود را نیز تعدیل می کنیم.

HTC تعداد دقیق کارمندانی که قرار است برکنار شوند را مشخص نکرده اما برخی منابع مدعی شده اند که این موج تعداد زیادی از کارمندان آمریکایی را در برمی گیرد، به گونه ای که تنها پرسنل HTC Global شغل خود را حفظ می کنند.

به نظر می رسد که این پروژه یکی دیگر از سلسله تغییراتی است که به دگرگونی کلی HTC منجر می شود، برای مثال این کمپانی ممکن است تنها روی واقعیت مجازی تمرکز کرده و  برای همیشه بازار موبایل آمریکا را ترک کند.

پیش از این شایعات بسیاری در مورد موبایل HTC U12 منتشر شده بود اما خبرهای فعلی ممکن است این مساله را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟