کوالکام از سری 700 اسنپدراگون رونمایی کرد

امروز و در جریان نمایشگاه MWC 2018، شرکت کوالکام از پردازنده های جدید خود، سری ۷۰۰ رونمایی کرد. این سری از چیپست های جدید قرار است فضای بین پرچمداران (سری ۸۰۰) و میان رده های قدرتمند (سری ۶۰۰) را پر کند.

کوالکام می گوید سری ۷۰۰ تقریبا اکثر قابلیت های سری ۸۰۰ را در خود دارد و در حال حاضر اسنپدراگون ۸۴۵ پرچمدار تمام چیپست های این شرکت به حساب می آید و سری ۷۰۰ قرار است یک مرحله پایین تر از آن را هدف قرار دهد؛ یعنی تلفن های قدرتمندی که قیمت کمتری نسبت به یک پرچمدار خواهند داشت.

به طور خاص، سری ۷۰۰ اسنپدراگون نسبت به سری ۶۰۰ از لحاظ قابلیت های هوش مصنوعی برتر خواهد بود و کارکردهای بیشتری برای دوربین در اختیار کاربر قرار می دهد. مصرف چیپست های این سری بهینه تر است و در نتیجه عمر باتری بالاتر و بهره وری بالاتری را حاصل می شود. عمده ترین مسئله ای که باعث تمایز سری ۷۰۰ شده، کارکرد متقابل قطعاتی نظیر سی پی یو، پردازنده گرافیکی، آی اس پی اسپکترا و پردازنده هگزاگون وکتور است. به جز این قابلیت ها، سری ۷۰۰ از کیفیت صدای بهتر، بلوتوث ۵، ساپورت وای فای بهتر و LTE فوق سریع نیز بهره مند خواهد شد.

سری ۷۰۰ پردازنده های اسنپدراگون هنوز برای تلفن همراه خاصی معرفی نشده است اما گفته شده که در نیمه ابتدایی سال ۲۰۱۸، شرکت های تولیدکننده تلفن های همراه اولین نمونه های خود را دریافت خواهند کرد و شاید در نیمه دوم سال شاهد معرفی و عرضه موبایل هایی با چیپست های این سری باشیم.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟