نوکیا و ودافون کره ماه را به 4G مجهز می کنند

نوکیا و ودافون کره ماه را به 4G مجهز می کنند

نوکیا و ودافون کره ماه را به 4G مجهز می کنند

کمپانی های PTScientists، آئودی و ودافون از چند سال قبل مشغول توسعه دو کاوشگر چهار چرخ بوده اند که سال آینده با هدف بررسی سطح کره ماه به فضا پرتاب خواهد شد.

حالا کمپانی نوکیا نیز به این پروژه ملحق شده و قرار است با ایجاد یک شبکه ۴G بین کره ماه و زمین امکان ارسال ویدئوهای با کیفیت از این کاوشگرها به زمین را فراهم کند.

این شبکه ۴G برای ارسال تصاویر و ویدئوها به «ماژول ناوبری و فرود خودکار» ALINA از فرکانس ۱۸۰۰ مگاهرتز بهره می برد. در این پروژه ایستگاه زمینی ودافون وظیفه برقراری ارتباط با کاوشگرها را برعهده دارد. نوکیا نیز مسئولیت توسعه موتور شبکه در ابعاد فضایی را بر عهده دارد که در نهایت کمتر از یک کیلوگرم وزن خواهد داشت.کاوشگر در ماهپیش از این در ارتباطات فضایی از شبکه های آنالوگ استفاده می شد اما ۴G مزیت های بسیاری دارد، برای مثال از نظر مصرف انرژی بهینه تر بوده و امکان ارسال مقادیر بیشتری از داده را بین کاوشگرها و ایستگاه ماژول خودکار فراهم می کند.

«مارکوس ولدون»، مدیر ارشد فنی نوکیا درباره این پروژه مشترک می گوید:

این پروژه در واقع توسعه فناوری های فضایی جدید برای شبکه سازی، پردازش و ذخیره سازی داده ها است و به پیشرفت زیربنای ارتباطی لازم برای تحقیقات فضایی کمک شایانی می کند.

این دو کاوشگر در سال ۲۰۱۹ از مرکز فضایی کیپ کاناورال و با راکت فالکون ۹ به فضا پرتاب خواهد شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل