آینده نگر، سبز و جذاب؛ نسخه الکتریکی هیوندای کونا معرفی شد [تماشا کنید]

آینده نگر، سبز و جذاب؛ نسخه الکتریکی هیوندای کونا معرفی شد [تماشا کنید]

ژوئن سال گذشته بود که هیوندای از یک کراس اوور کوچک به نام کونا رونمایی کرد. کونا که کوچک ترین شاسی بلند هیوندای برای بازارهای بین المللی محسوب می شود، بر اساس زبان طراحی جدید این شرکت کره ای شکل گرفته و از چهره ای خاص برخوردار است.

Hyundai Kona

حال با گذشت چند ماه از زمان تولد و تنها چند روز مانده به نمایشگاه خودروی ژنو، هیوندای نسخه برقی این کراس اوور را معرفی کرده است. برای تطابق بهتر با طیف بیشتری از مشتریان، کونای برقی با دو پیشرانه که خروجی، دامنه حرکتی و قیمت متفاوتی دارند، به فروش خواهد رسید.

Hyundai-Kona_Electric-2018

مدل پایه کونا از یک موتور الکتریکی با توانایی تولید ۱۳۳ اسب بخار قدرت و ۳۹۵ نیوتن متر گشتاور بهره می برد. برای تامین انرژی این موتور پک باتری ۳۹.۲ کیلووات ساعتی در نظر گرفته شده که می تواند تا ۳۰۰ کیلومتر بدون نیاز به شارژ راننده را همراهی کند. این برد حرکتی با استفاده از استاندارد جدید WLTP محاسبه شده، استانداردی که در مقایسه با NEDC به واقعیت نزدیک تر است.

Hyundai-Kona_Electric-2018

قوی ترین مدل کونای برقی ۲۰۱ اسب بخار قدرت داشته و همانند مدل پایه ۳۹۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. به لطف ظرفیت ۶۴ کیلووات ساعتی باتری، این نسخه از کونا طبق استاندارد WLTP قادر است تا ۴۷۰ کیلومتر مسافت را بدون نیاز به شارژ مجدد پشت سر بگذارد.

Hyundai-Kona_Electric-2018

زمان لازم برای پر کردن باتری های ۳۹.۲ و ۶۴ کیلووات ساعتی به ترتیب ۶ ساعت و ۱۰ دقیقه و ۹ ساعت و ۴۰ دقیقه اعلام شده، البته هیوندای امکان شارژ سریع را نیز فراهم کرده و در صورت استفاده از شارژرهای مخصوص مالکین می توانند در عرض ۵۴ دقیقه تا ۸۰ درصد از ظرفیت باتری های هر دو نسخه را پر کنند.

Hyundai-Kona_Electric-2018

از لحاظ عملکرد فنی مدل پایه کونای برقی صفر تا ۱۰۰ را در عرض ۹.۳ ثانیه محقق می کند، مدل مجهز به پیشرانه قدرتمندتر هم برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به ۷.۶ ثانیه زمان نیاز دارد. حداکثر سرعت هر دو نسخه نیز ۱۶۷ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

Hyundai-Kona_Electric-2018

به گفته هیوندای به دلیل قابلیت های بالای پلتفرم جدید، اضافه شدن باتری به کونا، تاثیری منفی بر روی فضای داخلی آن نگذاشته؛ فضای بار این خودرو بدون کابل شارژ ۳۷۳ لیتر و با کابل شارژ ۳۳۲ لیتر عنوان شده است.

Hyundai-Kona_Electric-2018

به لحاظ ظاهری کونای برقی بسیار شبیه مدل بنزینی است، با این تفاوت که برای آن رینگ های ۱۷ اینچی اختصاصی طراحی شده و قسمت جلو پنجره نیز اکنون فاقد منافذ ورودی هواست. همچنین برای دستیابی به ایرودینامیک بهتر، سپر و اسپویلر سقفی نیز تغییر یافته اند.

Hyundai-Kona_Electric-2018

بر اساس برنامه ریزی ها، کونای برقی که عنوان نخستین کراس اوور subcompact الکتریکی جهان را با خود به یدک می کشد، در نمایشگاه خودروی ژنو در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. درهای این نمایشگاه معتبر بین المللی هشتم ماه مارس به روی بازدیدکنندگان گشوده شده و تا هیجدهم همین ماه جریان خواهد یافت.

Hyundai-Kona_Electric-2018

گفتنی است همانند دوره گذشته، امسال نیز نماینده دیجیاتو به ژنو اعزام شده و با گزارش های اختصاصی در خدمت شما مخاطبین گرامی خواهیم بود.

 

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato