پتنت متفاوتی از تبلت‌های تاشو مایکروسافت منتشر شد

این روز‌ها پتنت‌های بسیاری برای دستگا‌ه‌های تاشو منتشر می‌شود. روزانه پتنت‌های زیادی از برند‌های مختلف به این مطلب اختصاص دارند که یک تلفن هوشمند را به تبلت یا موبایلی بزرگتر تبدیل کنند. از آنجایی که تقریبا تمام شرکت‌ها به سراغ چنین محصولاتی رفته‌اند و آنقدر پتنت‌های گوناگون برای این مدل محصولات منتشر شده که دیگر ‌طراحی‌ همه‌ی آنها به یکدیگر شبیه شده است و به نظر می‌رسد دیگر هیچ شرکتی، ایده‌ای ناب برای این محصولات نداشته باشد. حال پتنت جدیدی منتشر شده که خبر می‌دهد روشی متفاوت در طراحی تبلت‌های تاشو مایکروسافت در پیش گرفته شده است.

پتنت جدید منتشر شده توسط مایکروسافت، یک تبلت تاشو را نشان می‌دهد که به یک صفحه کلید جدا وصل می‌شود و ظاهری شبیه به سرفس‌بوک پیدا می‌کند با این تفاوت که اتصال این دو گجت تنها از طریق یک «کلیپ‌بورد» تاشو صورت گرفته است.

البته این ایده به هیچ وجه خاص یا انقلابی نیست و در واقع ترکیبی از فعالیت‌ها و محصولات چندسال گذشته‌ی کمپانی ردموندی است. اگر کلیپ‌بورد یا تبلت تاشو را در نظر نگیریم، ایده وصل کردن تبلت به یک صفحه کلید جدا حتی متخص مایکروسافت نیست و شرکتی هم خوشبختانه ادعایی برای خلق آن نکرده است.

البته بیشتر پتنت‌های ثبت شده به جای آنکه به خلق گجت‌های جدید اختصاص داشته باشند، در واقع ترکیبی از گجت‌های موجود هستند. آنچه در پتنت جدید، منحصر به فرد بوده این است که به جای استفاده از یک تبلت معمولی، از مدلی تاشو برای گجت مذکور استفاده شده و این مسئله ممکن است تبلت مذکور را از یک دیوایس مصرفی به یک دستگاه‌ کامپیوتری واقعی تبدیل کند.

باید گفت که لزوم تعبیه یک صفحه کلید جدا در این پتنت هنوز مشخص نیست. ممکن است طراحی یادشده بدین دلیل باشد که شاید هنوز کسانی باشند که سرعت تایپشان با صفحه کلید مجازی به علت کوچکتر بودنش، بسیار کمتر از زمانی است که از یک کیبورد فیزیکی استفاده می‌کنند.

به هر حال این مورد هنوز پتنتی در میان هزاران پتنت دیگر است و احتمال دارد به فراموشی سپرده شود. درست همانند دستگاه‌های سرفس اندرومدا که هنوز بسیاری از طرفداران مایکروسافت به دنبال تولیدشان هستند ممکن است تبلت‌های تاشو مایکروسافت هرگز تولید نشوند.

برچسب ها

مطالب مرتبط

سامسونگ تبلت تاشو تولید می‌کند؟

همانطور که می دانید سامسونگ در حال توسعه تلفن هوشمند تاشو بوده و آزمایش روی سری گلکسی F خود را هم شروع کرده اما پتنت تازه‌ای از این گمپانی کره‌ای بدست آمده که نشان می‌دهد کمپانی کره ای به دنبال به کار بستن این تکنولوژی در گجت‌های دیگر هم بوده و قصد دارد تبلت تاشو... ادامه مطلب

آیا موتورولا هم در پی ساخت گوشی هوشمند تاشو است؟

ظاهراً موتورولا هم می خواهد گوشی هوشمند تاشو عرضه کند. به تازگی این کمپانی حق اختراع پتنت جدیدی را دریافت کرده که نحوه طراحی یک گوشی هوشمند قابل تبدیل به تبلت را تشریح می کند. درخواست ثبت این پتنت اولین بار در سال 2016 به سازمان جهانی مالکیت فکری (Wipo) ارائه شده و در ماه مارس سال... ادامه مطلب

پتنت جدیدی از تبلت تاشو سامسونگ منتشر شد

پس از سالها حدس و گمان بالاخره هفته‌ی گذشته نمونه‌هایی از موبایل تاشو سامسونگ به نمایش گذاشته شد و تقریباً مشخص شد که این موبایل به چه قیمت و در چه زمانی به بازار جهانی عرضه می‌شود. حال پتنتی از همین کمپانی کره‌ای منتشر شده که نشان می‌دهد این برند معروف قصد دارد تبلت تاشو سامسونگ... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x