فهرست میلیاردرهای 2018 منتشر شد؛ 8 نفر از 20 رتبه اول در حوزه آی تی فعالیت دارند

مجله فوربس به تازگی فهرست سالیانه ثروتمندترین افراد را منتشر کرده که در میان ۲۰ رتبه برتر، ۸ نفر از فعالان حوزه آی تی به چشم می خورد.

بر این اساس جف بزوس، مالک کمپانی آمازون نخستین کسی است که با مجموع دارایی ۱۱۲ میلیارد دلاری از مرز صد میلیاردی در این فهرست عبور کرده و رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

بر پایه این گزارش، سهام آمازون در سال میلادی قبل از ۸۴۶ دلار در هر سهم به یکهزار و ۵۲۳ دلار در ماه مارس افزایش پیدا کرد که حاکی از رشد ۲ برابری است. از آنجایی که بزوس ۱۶ درصد از سهام این کمپانی را در اختیار دارد، دارایی های وی نیز طی یکسال ۳۹.۲ میلیارد دلار رشد کرده که بیشترین رقم افزایش دارایی ثروت یکنفر طی یکسال محسوب می شود.ثروتمندترین افرادبیل گیتس که قبلا با ۸۷ میلیارد دلار دارایی نفر اول این فهرست بود، علی رغم رشد ۳ میلیاردی به رتبه دوم نزول کرده است. در رتبه های بعدی «وارن بافت» و «برنار آرنو» قرار گرفته اند و در مقام پنجم نیز مارک زاگربرک، مالک فیسبوک با دارایی ۷۱ میلیارد دلاری خودنمایی می کند.

«جک ما»، مدیرعامل «علی بابا»، که قبلا ثروتمندترین فرد آسیا بود حالا رتبه خود را به «ما هواتنگ»، موسس «تنست» واگذار کرده است. رتبه بین المللی هواتنگ و جک ما نیز به ترتیب هفدهم و بیستم است.

از سوی دیگر دونالد ترامپ سال چندان خوبی را پشت سرنگذاشته و به لطف بازار نامساعد مسکن در شهر نیویورک، ۴۰۰ میلیون دلار از ثروت خود را از دست داده تا با سقوطی ۲۰۰ پله ای در این فهرست مواجه شود.

امسال دو هزار و ۲۰۸ میلیاردر در فهرست سالانه فوربس قرار گرفته‌اند که رکورد جدیدی محسوب می شود. ثروت این افراد نیز به نسبت سال گذشته ۱۸ درصد افزایش یافته و در این میان میلیاردرهای آمریکایی و چینی به ترتیب ۳۸ و ۲۶ درصد از این لیست را اشغال کرده اند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟