چین برنامه اینترنت پرسرعت جهانی را با پرتاب نخستین ماهواره کلید می زند

اوایل ماه جاری اسپیس اکس دو ماهواره را برای آزمایش برنامه های یک ارائه دهنده اینترنت جهانی به فضا پرتاب کرد و حالا «سازمان صنعت و هوافضای چین» (CASIC) اعلام کرده که به دنبال ارائه اینترنت به صورت بین المللی است و در همین راستا آزمایش های اولیه را تا پایان سال جاری آغاز می کند.

این برنامه که Hongyun نام دارد، قرار است در قالب پرتاب ۱۵۶ ماهواره متصل به هم پیاده سازی شده و پوشش اینترنت پر سرعت را در سراسر کره زمین فراهم  آورد.

«ژانگ ژونگیانگ»، معاون دوم آکادمی CASIC امروز اعلام کرد به منظور تست فناوری پهنای باند که قابلیت ارسال ۵۰۰ مگابایت داده بر ثانیه را دارد، نخستین ماهواره از مجموعه مذکور در ماه های آتی به مدار پایینی زمین پرتاب خواهد شد.Hongyunپس از این آزمایش، تا سال ۲۰۲۰ چهار ماهواره دیگر نیز در مدار قرار گرفته و شبکه کامل تا سال ۲۰۲۲ آماده بهره برداری خواهد شد.

در حالی که اغلب ماهواره در ارتفاع ۳۶ هزار کیلومتری از سطح زمین قرار دارند، ماهواره های این شبکه تنها هزار کیلومتر از زمین فاصله خواهند داشت.

ژونگیانگ مدعی است که Hongyun به کاربران آنها اجازه می دهد در دریا، بیابان، هواپیما یا هر جای دیگر به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟