اندروید P در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفت

گرچه هنوز نمی‌دانیم نام کدام خوراکی محبوب قرار است روی اندروید بعدی بنشیند اما گوگل امروز بدون اعلام قبلی، اندروید P را برای توسعه دهندگان نرم افزاری ارائه کرد و به بسیاری از شایعات و انتظارات در مورد امکانات و طراحی ورژن جدید این سیستم عامل پایان داد.

همانند نوقا و اوریو، اندروید پی هم با تغییرات ظاهری گسترده‌ای همراه نبوده و بیشتر روی ارائه تجربه‌های کاربری متنوع و جدید متمرکز شده تا در کنار بهبود عملکرد سیستم عامل، بزرگ‌ترین تغییرات آن نسبت به نسل‌های گذشته اندروید باشند.

ظاهر اندروید P

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌ها که طی هفته‌های اخیر مرتبا به آن اشاره می‌شد، پشتیبانی از بریدگی بالای نمایشگر است. اپل با معرفی آیفون X یک مدل طراحی متفاوت نمایشگر را ارائه کرد و حالا توسعه دهندگان موبایل‌های اندرویدی نیز آن را تبدیل به یک ویژگی کرده‌اند. پشتیبانی رسمی از سوی گوگل می‌تواند کار را برای همه ساده‌تر کند تا نیازی به دستکاری اندروید نباشد.

پشتیبانی از کدک‌های بیشتر ویدیوها، رابط برنامه‌نویسی کاربردی چند دوربین برای موبایل‌هایی با دوربین‌های دوگانه، پشتیبانی از Wi-Fi RTT و قابلیت‌های امنیتی بیشتر از دیگر قابلیت‌های اندروید جدید گوگل هستند که قرار است احتمالا چند ماه دیگر با نام جدید خود معرفی و عرضه گردد.

چند روز پیش اعلام شده بود که گوگل قصد دارد تا دو هفته دیگر ورژن توسعه دهندگان سیستم عامل خود را عرضه کند اما زودتر از آنچه انتظار می‌رفت شاهد ارائه اندروید P مخصوص توسعه دهندگان هستیم. به هر روی باید دید که این ورژن جدید تا چه اندازه می‌تواند مورد قبول و استفاده توسعه دهندگان نرم افزاری قرار بگیرد.

در مطلبی جداگانه به آنچه که از گوگل و اندروید P می‌دانیم اشاره کرده‌ایم و مروری داشته‌ایم بر همه اطلاعات تایید شده موجود از این سیستم عامل. انتظار می‌رود که گوگل در مراسم توسعه دهندگان خود موسوم به گوگل I/O در خرداد ماه، اطلاعات بیشتری از اندروید P منتشر کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟