دونالد ترامپ در جلسه ای با فعالان حوزه گیم، به بررسی خشونت در بازی ها می پردازد

از مدتی پیش، خبرهایی مبنی بر ملاقات دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با برخی از فعالان صنعت بازی های ویدیویی به گوش می رسید و حالا قرار است این ملاقات روز آینده در کاخ سفید برگزار شود.

به گزارش واشنگتن پست، ترامپ برخی از تاثیرگذارترین اشخاص حاضر در صنعت بازی را به کاخ سفید دعوت کرده که از جمله آنها می توان به رابرت آلتمن، مدیرعامل زنیمکس (کمپانی مادر بتسدا)، استراوس زلنیک، مدیرعامل Take Two Interactive (کمپانی مادر ۲K و راک استار) و مایکل گالاگر، مدیر اتحادیه سرگرمی های نرم افزاری اشاره کرد. رابرت ترامپ، برادر دونالد ترامپ که یکی از اعضای هیئت مدیره زنیمکس است نیز از حاضران در این جلسه خواهد بود.

ملاقات ترامپ با فعالان حوزه گیم، درست پس از تیراندازی فلوریدا برنامه ریزی شد که مباحثات زیادی درباره علل بروز این دست از رفتارهای خشونت آمیز از سوی نوجوانان به وجود آورد. در این بین، ترامپ عقیده دارد که ریشه مشکلات به بازی های ویدیویی باز می گردد. گذشته از فعالان حوزه بازی، برخی از جمهوری خواهان نیز دوشادوش ترامپ در این جلسه حاضر خواهند بود که همگی تصویرسازی خشونت در مدیا را عامل چنین تیراندازی هایی از سوی نوجوانان زیر ۲۱ سال تلقی می کنند.

مجادله اخیر بر سر خشونت در بازی های ویدیویی و تاثیر آن روی کودکان و نوجوانان در ماه فوریه سال جدید میلادی شکل گرفت. ترامپ در آن زمان گفت:

من دائماً و دائماً از مردم بیشتری می شنوم که می گویند سطح خشونت در بازی های ویدیویی در حال شکل دادن به تفکرات جوانان است. و بعد شما یک گام دیگر بر می دارید و به فیلم ها می رسید. این فیلم ها بسیار خشونت آمیز هستند اما اگر مسائل جنسی در میان نباشد و فقط شاهد کشتار باشیم، کودکان می توانند این فیلم ها را ببیند. شاید باید یک سیستم رده بندی سنی برای این موضوع در نظر گرفته شود.

در حال حاضر مشخص نیست که ترامپ در جریان ملاقات خود با سران برخی از بزرگ ترین کمپانی های صنعت بازی به صحبت درباره چه موضوعاتی خواهد پرداخت؛ با این حال انتظار می رود که جزییات بیشتر در این باره پس از برگزاری ملاقات منتشر شود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟