کامیون الکتریکی تسلا Semi نخستین محموله خود را جا به جا کرد

کامیون الکتریکی تسلا Semi نخستین محموله خود را جا به جا کرد

هنگامی که تسلا از کامیون تمام الکتریکی Semi رونمایی کرد، چشم جهانیان را به خاطر مسافت قابل پیمایش و شتاب‌دهی کامیونش به خود دوخت. بعد از گذشت چند ماه از معرفی رسمی Semi در کنار تسلا رودستر، حالا زمان آزمایش کامیون تسلا فرا رسیده و Semi برای اولین بار به همراه محموله ای از گیگافکتوری خارج شده است.

ایلان ماسک، مدیرعامل و موسس تسلا اخیراً با انتشار تصویری در حساب کاربری اینستاگرام خود، خبر از نخستین سفر Semi بین کارخانه گیگافکتوری در کوه های نوادا تا کارخانه دیگر تسلا در کالیفرنیا داده است. این کامیون در مسیر ۴۲۰ کیلومتری خود، به حمل باتری پک های تسلا خواهد پرداخت که البته وزنشان مشخص نیست.

هنگام معرفی Semi در ماه مارس، ایلان ماسک مدعی شد این کامیون در صورتی که هیچ محموله ای حمل نکند، در ۵ ثانیه به سرعت ۹۷ کیلومتر بر ساعت می رسد که آن را به خودرویی قابل قیاس با اتومبیل های اسپرت تبدیل می کند. و هنگامی که ظرفیت نزدیک به ۴۰ تُنی Semi تکمیل شود، باز هم این شتاب دهی در مدت زمان کوتاه ۲۰ ثانیه صورت می گیرد.

مسافت قابل پیمایش هم از دیگر مشخصات تحسین برانگیز Semi است و کامیون تسلا می تواند با هر بار شارژ، مسافتی ۸۰۵ کیلومتری را با سرعت ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت طی کند. ماسک می گوید این مسافت، اکثر سفرها را پوشش خواهد داد، زیرا ۸۰ درصد از مسیرهایی که برای جا به جایی محموله استفاده می شوند، کمتر از ۴۰۰ کیلومتر هستند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato