سامسونگ: دیگر در حوزه موبایل ال جی را رقیب به حساب نمی آوریم

سامسونگ در جریان رویداد کنگره جهانی موبایل سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که دیگر ال جی را در حوزه موبایل به عنوان رقیب خود به حساب نمی آورد.

این موضوع توسط یکی از سخنگویان سامسونگ اعلام و با اشاره به ال جی توضیح داده شده که جدیدترین تلفن های هوشمند گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس (بررسی دیجیاتو) اپلیکیشن های از پیش نصب شده کمتری نسبت به رقبای خود دارند.

البته در این بین اشاره شده که اپل همچنان به عنوان رقیب سامسونگ به حساب می آید. این دو کمپانی که در برخی زمینه ها از جمله تولید نمایشگرهای آیفون توسط سامسونگ رابطه مناسبی با هم داشته اند، گاهاً انگشت اتهام را نیز به سوی یکدیگر نشانه رفته اند. حتی بارها به علت شکایات مختلف به دادگاه رفته و به علت نقض استفاده از پتنت ها یکدیگر را وادار به پرداخت جریمه کرده اند.

همچنین اپل و سامسونگ بارها ویدیوهایی را در راستای به رخ کشیدن برتری های موبایل های خود نسبت به رقیب منتشر کرده اند. البته این مسائل تنها به اپل و سامسونگ محدود نبوده، بلکه پیش از این اپل ویدیوهایی در ترغیب کاربران اندروید برای استفاده از گجت های مبتنی بر iOS منتشر کرده بود؛ اندرویدی که بزرگترین ارائه دهنده آن روی گجت ها، سامسونگ است.

میزان عرضه موبایل ها در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با ۲۰۱۶

در رقابت بین سامسونگ و ال جی نیز به نظر می رسد، ال جی بیش از هر زمان دیگری از ادامه رقابت خسته شده باشد. بر اساس اعلام موسسه تحلیلگر بازار IDC در سال ۲۰۱۷ سامسونگ موففق شده ۲۱.۶ درصد از سهم بازار موبایل را به خود تخصیص دهد، در حالی که اپل با ۱۴.۷ درصد رتبه دوم را کسب کرده. از سوی دیگر ال جی به عنوان یک نام جداگانه در تولید کنندگان برتر تلفن های هوشمند جایی ندارد و در بخش «سایرین» قرار گرفته است.

باید گفت که عمده ترین مشکل ال جی سامسونگ نیست، بلکه حضور تولید کنندگان چینی از جمله اوپو، هواوی و شیائومی باعث مشکل شدن رقابت شده. پیش از این آخرین باری که نام ال جی در لیست عرضه کنندگان برتر موبایل به عنوان نام های برتر حضور داشت، به سال ۲۰۱۳ باز می گشت که این کمپانی موفق شده بود ۴.۸ درصد از سهم بازار را به خود تخصیص دهد.

البته ال جی به تازگی استراتژی جدیدی را در زمینه معرفی تلفن های هوشمند در پیش گرفته و امید دارد بتواند وضع نابسامان واحد موبایل های خود را بهبود دهد.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟