همه چیز در مورد آیفون های 2018

جدیدترین پژوهش ها حکایت از غیر مهلک بودن تشعشعات موبایل دارند

دو پژوهش دولتی که اخیراً تحت برنامه سم شناسی ملی آمریکا (NTP) انجام شده حکایت از این دارند که تشعشعات موبایل مهلک نیستند.

برنامه سم شناسی ملی که توسط دپارتمان سلامت و خدمات انسانی آمریکا بنا نهاده شده، به ارزیابی و گزارش های مرتبط با سم شناسی به آژانس های عمومی می پردازد.

در آزمایش یاد شده موش های آزمایشگاهی در معرض تشعشعات امواج رادیویی قرار گرفتند؛ امواجی مشابه با آن مواردی که از طریق مایکروفر و موبایل ها منتشر می شوند. به گفته دکتر «جان بوچر»، محقق ارشد این پروژه، امواج یاد شده اگر هم خطری داشته باشند، بسیار ناچیز است.

در آزمایش، موش هایی که در معرض تشعشعات امواج رادیویی بودند، از میزان سلامتی مشابه با موش هایی که در معرض این تشعشعات نبودند، برخوردار بودند و در کمال تعجب برخی از این موش ها که در معرض تشعشعات بودند، عمر طولانی تری داشتند.

علی رغم گزارش اخیر البته باز هم عقل سلیم این گونه حکم می کند که اقدامات احتیاطی لازم را در نظر بگیریم. در این رابطه بوچر پیشنهاد می دهد کاربران تلفن های همراه سعی کنند تماس نزدیک موبایل با گوش خود را تا حد امکان کاهش دهند. به عقیده محقق مذکور، این احتیاط موجب می شود کمتر در معرض تشعشعات قرار داشته باشیم، زیرا تشعشعات موبایل ها که به بدن می رسند، با افزایش فاصله به میزان زیادی کاهش می یابند.

همچنین پیشنهاد شده در هنگام خواب سعی شود موبایل در فاصله ای دورتر از شخص قرار گیرد. بوچر در نهایت می گوید همچنان ممکن است که در برخی موارد تشعشعات تلفن های همراه برای انسان ها ضرر داشته باشند. در مورد تشعشعات انستیتو ملی سرطان آمریکا این گونه اظهار کرده:

«در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر افزایش ریسک ابتلا به سرطان به واسطه تشعشعات غیر یون ساز (امواج الکترومغناطیسی با طیف 400 نانومتر تا بالاتر از یک متر که توان یونیزه کردن اتمها را ندارند) وجود ندارد. استفاده از تکنولوژی های هندزفری از جمله هدست های باسیم یا بیسیم رو به افزایش است و ممکن است [استفاده از این دستگاه ها] میزان قرار گرفتن  سر و مغز در معرض فرکانس های رادیویی را کاهش دهد».

در آمریکا فناوری های تلفن های همراه توسط آژانس های این کشور از جمله سازمان غذا و داروی این کشور (FDA) همواره مورد نظارت قرار می گیرند. در نهایت FDA تحقیق اخیر را مورد بررسی قرار داده و در مورد آن اعلام کرده: «محدودیت های ایمنی فعلی تلفن های همراه برای محافظت از سلامت عمومی قابل قبول هستند».

مطالب مرتبط

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی: تشعشعات دکل های BTS کشور از حد استاندارد هم پایین تر است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر عمیدیان، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، خبر از افزایش فعالیت این سازمان برای مهار تشعشعات داده و عنوان کرده است: «تشعشعات آنتن های BTS درکشور، پایین تراز حد استاندارد است». معاون وزیر ارتباطات تصریح کرده به منظور نظارت... ادامه مطلب

عظیم فرد: سازمان انرژی اتمی و رگولاتوری بر میزان تشعشعات محیطی آنتن های موبایل نظارت دارند

عظيم فرد، مديركل سرويس های راديویی سازمان تنظيم مقررات ارتباطات در رابطه با میزان مجاز تشعشعات آنتن های موبایل گفته است: «برای رعايت حدود تشعشعات آنتن ها در زمان نصب، تركيبی از سازمان انرژی اتمی و رگولاتوری آزمون های محيطی را انجام می دهند تا توان حد سيگنال از حدود استاندارد تعريف شده، بيشتر نباشد. اين... ادامه مطلب

دیجیاتو بررسی می کند: تشعشعات آنتن های BTS موبایل چقدر است؟

چه می شود وقتی که آنتن های BTS به محل زندگی نزدیک یا حتی در همسایگی شما قرار می گیرند؟ آیا وجود یک دکل مخابراتی که سیگنال های موبایل را دریافت و ارسال می کند، باعث ایجاد تشعشعات بالاتر از حد استانداردی می شود که برای بدن ما زیان بار هستند؟ سازمان ها و موسسه هایی که... ادامه مطلب

یک پژوهش جدید میان استفاده از موبایل و ابتلا به سرطان ارتباطی یافته است

پژوهش تازه ی انجام شده روی موش های آزمایشگاهی توسط برنامه ی سم شناسی ملی آمریکا، میان استفاده از تلفن همراه و سرطان رابطه ای یافته است. در این آزمایش موش های مذکر در معرض فرکانس هایی قرار داده شدند که معمولاً توسط تلفن های همراه ساطع می شوند. بررسی ها از وقوع پایین دو... ادامه مطلب

تشعشعات پرتوهای رادیویی توسط رگولاتوری اندازه‌گیری شد

رگولاتوری بر اساس آخرین اندازه گیری‌های انجام شده از تشعشعات پرتوهای رادیویی (شامل آنتن‌های BTS موبایل) که در قالب گزارشی برای سازمان انرژی اتمی ارسال شده است، یک بار دیگر تایید می‌کند که تشعشعات رادیویی از سطح استانداردی که برای آنها تعیین شده پایین‌تر هستند. «حسین فلاح جوشقانی»، سرپرست سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی با عنوان همین موضوع... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x