آیا مک بوک ایر بعدی نمایشگر رتینا خواهد داشت؟

آیا مک بوک ایر بعدی نمایشگر رتینا خواهد داشت؟

در هفته های اخیر گزارش شده بود که اپل در بهار آتی یک مدل از مک بوک ایر را با قیمت کمتر روانه بازار خواهد کرد و گزارش دیگری اشاره کرده بود که حداقل قیمت این لپ تاپ ۷۹۹ یا ۸۹۹ دلار خواهد بود. اکنون شرکت تحقیقات تأمین کنندگان بازار Digitimes اعلام کرده که اپل قصد دارد مک بوک ارزان قیمت ۱۳.۳ اینچی با نمایشگر رتینا را معرفی کند.

دیجی تایمز نیز تأیید کرده که لپ تاپ مذکور قرار است در سه ماه دوم سال میلادی جاری و احتمالاً در رویداد توسعه دهندگان WWDC در ماه ژوئن (خرداد تا تیر ماه سال ۹۷) رونمایی شود.

البته با توجه به اینکه در این گزارش تنها به نام «مک بوک» اشاره شده به همین دلیل مشخص نیست که لپ تاپ مورد بحث قرار است از سری مک بوک باشد یا مک بوک ایر. ولی انتظار می رود از سری ایر باشد و از نمایشگری ۱۳.۳ اینچی بهره ببرد.

مک بوک ایر

بر اساس گزارش دیجی تایمز انتظار می رود قیمت مدل یاد شده از مک بوک ایر فعلی که با حداقل قیمت ۹۹۹ دلار عرضه می شود، کمی بالاتر باشد و در عین حال از نمایشگر رتینا بهره ببرد.

همچنین اعلام شده کمپانی ال جی میزان تولید پنل های نمایشگر از نوع a-Si با رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ پیکسل را در پایان ماه می تا ابتدای ژوئن (اردیبهشت تا خرداد سال ۹۷) افزایش می دهد. به این ترتیب رزولوشن لپ تاپ یاد شده نسبت به نسل فعلی که ۱۴۴۰ در ۹۰۰ پیکسل است، افزایش خواهد یافت.

در صورتی که این گمانه زنی ها به حقیقت بدل شود، لپ تاپ مورد بحث اولین از سری ایر خواهد بود که از نمایشگر رتینا بهره خواهد برد؛ نمایشگر باکیفیتی که اکنون در سری مک بوک و مک بوک پرو تعبیه می شود.

گزارش ها همچنین به این موضوع اشاره دارند که اپل برای کاهش هزینه های ساخت لپ تاپ های خود در پی همکاری با تولید کنندگان نمایشگر چینی بوده ولی به دلایل نا مشخص از تصمیم خود منصرف شده است.

۷۰ درصد از میزان لپ تاپ های تولیدی مذکور توسط کمپانی کوانتا مونتاژ خواهد شد، در حالی که مونتاژ ۳۰ درصد باقی مانده به فاکسکان واگذار شده. ظاهراً اپل برنامه ریزی کرده که ۶ میلیون مک بوک را در سال ۲۰۱۸ روانه بازار کند. در حالی که دیجی تایمز این میزان را ۴ میلیون واحد تخمین زده است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato