همکاری تامین‌ اجتماعی و بیمیتو: امكان صدور و تعویض آنلاین دفترچه بیمه

با همکاری سازمان تامین اجتماعی و استارتاپ بیمیتو، امکان ارائه خدمات صدور و تعویض دفترچه بیمه تامین اجتماعی در بستر اینترنت فراهم شد.

بر اساس آنچه خود بیمیتو می‌گوید، حالا متقاضیان می‌توانند از طریق پلتفرم آنلاین این استارتاپ، از امکان صدور و تعویض دفترچه بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین و غیرحضوری بهره‌مند شوند. اما فارغ از اینکه چنین اتفاقی کار تهیه دفترچه بیمه را ساده می‌کند، مهم‌تر اعتمادی است که بخش دولتی به یک استارتاپ کرده است؛ اعتمادی در حرکت به سوی بسترهای به‌روز و فناورانه.

در حال حاضر اکثر مراجعات به کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی مربوط به خدمات دفترچه بیمه می‌شود که با غیرحضوری شدن این خدمات، حجم زیادی از این مراجعات کاهش پیدا خواهد کرد. آنطور که بیمیتو گزارش می‌دهد، در حال حاضر فرآیند حضوری برای دریافت خدمات دفترچه بیمه حدود ۳ ساعت است اما همین فرآیند به شکل آنلاین حدود ۳ دقیقه زمان می‌برد. از سوی دیگر تامین اجتماعی ۳۵ میلیون بیمه‌گزار دارد که همین فرآیند آنلاین می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان افراد زیادی شود.

اما آیا همکاری سازمان تامین اجتماعی با استارتاپ بیمیتو انحصاری است یا سایر استارتاپ‌های حوزه بیمه‌ هم می‌توانند خدمات تامین اجتماعی را ارائه دهند؟ «حامد ولی‌ پور»، مدیرعامل بیمیتو در گفتگو با دیجیاتو خبر می‌دهد که انحصاری در کار نیست: «ما در مورد انحصار صحبتی نداشته‌ایم اما بررسی‌ها از سوی تامین‌ اجتماعی طولانی بود. اینکه اعتماد سازمان تامین اجتماعی جلب شود اتفاق ساده‌ای نبود اما اکنون رویکرد سازمان این است که همکاری را در زمینه‌های مختلف با استارتاپ‌هایی که قابلیت کمک کردن دارند، انجام دهد.»

ولی پور خبر می‌دهد که مذاکرات برای این همکاری از الکامپ ۹۶ آغاز شد و در این نمایشگاه، مدیرعامل تامین اجتماعی با خدمات سایت بیمیتو آشنا شد: «سپس در یک فرآیند چندین ماهه این کار وارد فاز عملیاتی شد.»

مدیرعامل بیمیتو تعداد کاربران این استارتاپ را بین ۵۵ الی ۶۰ هزار کاربر عنوان می‌کند و فعلاً برآوردی از افزایش تعداد کاربران این استارتاپ پس از همکاری‌اش با تامین اجتماعی ندارد: «سالانه حدود ۵۰ میلیون بیمه‌نامه صادر می‌شود اما هنوز هم بخش زیادی از این بیمه‌نامه‌ها به شکل آنلاین صادر نمی‌شوند. در واقع مارکت هنوز چندان تحت تاثیر قرار نگرفته است و الگوی رفتاری در خصوص تامین اجتماعی هم به همین شکل خواهد بود. با این حال تامین اجتماعی ۳۵ میلیون کاربر دارد که اکنون این افراد می‌توانند از خدمات آنلاین استفاده کنند. کسانی هم که تا کنون از این سرویس استفاده کرده‌اند، رضایت‌مندی بالایی داشته‌اند.»

ولی پور همچنین اشاره می‌کند که زیرساخت‌های فنی برای این کار آماده شده‌اند. با این حال مشکل همانطور که خود او نیز می‌گوید الگوی رفتاری کاربران و پذیرش دریافت این خدمات به شکل آنلاین است. باید دید در نهایت کاربران چه الگوی رفتاری را در پیش خواهند گرفت و آیا صرف زمان ۳ دقیقه را به جای ۳ ساعت انتخاب خواهند کرد یا خیر.

برچسب ها

مطالب مرتبط

بیمه استارت‌آپ‌ها، شاید وقتی دیگر

استارت آپ‌ها که با ترسیم آینده‌ای متفاوت شروع به کار کرده‌اند، حالا دست و پای‌شان در تار و پود قوانین نخ نما گیر کرده و با مشکلات حقوقی خسته کننده‌ سر و کله می‌زنند. «بیمه» که حق همه افراد است برای کارکنان و فعالان استارت‌آپ به هدفی دور از دسترس تبدیل شده که تنها با... ادامه مطلب

یکی از شرکت‌های سازمان تامین اجتماعی به واردات رسمی آیفون روی آورده است

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، «سید مهدی میرمهدی» زوایای جدیدی را از طرح رجیستری عنوان کرده که در آن با بخش‌های نه‌چندان جالبی از بازار موبایل بعد از اجرایی شدن طرح رجیستری مواجه می‌شویم. او از رشد 25درصدی قیمت تلفن‌همراه بعد از اجرای رجیستری می‌گوید و خبر داده که سودآوری در واردات محصولات اپل... ادامه مطلب

نیروهای انسانی غیرمستقیم استارتاپ‌ها بیمه می‌شوند؟

دنیای استارتاپ‌ها امروز بیشتر از هر زمان دیگری برای ایرانیان جذاب است و توسعه‌یافتگی این شرکت‌ها در چند سال گذشته به خاطر استقبال مردم از آنها بسیار بالا بوده. اما این استارتاپ‌ها در حین اشتغال زایی و سوددهی مشکلات بسیاری در خود دارند و قوانین کشوری هنوز با توجه به فعالیت‌های نوی آنها بهینه نشده... ادامه مطلب

پوشش سراسری شبکه 4G و کاربرد سیم کارت به جای دفترچه بیمه؛ وعده های اخیر رایتل

روز گذشته «مجید صدری» مدیر عامل رایتل، در مراسم افتتاح پروژه های این اپراتور از پوشش سراسری 3G و 4G در سطح کشور، و همچنین امکان ارائه سرویس تامین اجتماعی با استفاده از سیم کارت های رایتل و کد بیمه خبر داد.  پوشش سراسری 3G و 4G رایتل آقای صدری با اعلام همکاری رایتل و همراه اول... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x