بررسی بازی جی تی: کلوپ سرعت؛ مجنونین درگ

درگ ریسینگ، یکی از اشباع ترین سبک ها بین عناوین ایرانی است و با توجه به «جی تی: کلوپ سرعت» انگار به این زودی ها هم قرار نیست جذابیتش را از دست بدهد. ساخته استودیوی «کینگ کد» تفاوت چندانی با دیگر بازی های مشابهش ندارد و بیشتر حکم یک حرکت رو به جلو کوچک نسبت به رقبای ایرانی اش به حساب می آید.

با این حال سازنده با پرداخت بیشتر به قسمت هایی که در بازی های درگ ریسینگ اهمیت زیادی دارد توانسته عنوانی سرگرم کننده و استاندارد بسازد. در این نوع عناوین خبری از گیم پلی معمول بازی های سبک اتومبیل رانی نیست و بازیکن باید در محیطی دو یا دو و نیم بعدی با تعویض به موقع دنده و استفاده از نیتروژن از رقیب خود جلو بزند.

به خاطر همین محدودیت مکانیزم های گیم پلی بازی های درگ ریسینگ، سازندگان معمولا بیشتر وقت شان را روی بقیه بخش های بازی می گذارند و اینکه جی تی کلوپ سرعت را عنوانی خوب و جذاب می نامیم، به خاطر توجه درست توسعه دهنده به همین بخش ها است.

چرا جی تی دسترسی به مخاطبین و تلفن می خواهد؟ سازنده در پاسخ به دیجیاتو عنوان کرد که این مسئله به خاطر ذخیره کردن حساب گوگل در سرور است تا اگر بازی را پاک کردید پیشرفت هایتان باز گردد.

بازی از دو بخش داستانی و آنلاین تشکیل شده و در بخش داستانی، با مسابقه در محله های مختلف باید خودتان را به عنوان بهترین راننده خیابانی معرفی کنید. هر مرحله دارای چهار راننده به عنوان رقیب است و بعد از پیروزی برابر سه تا از آن ها، به مصاف رییس منطقه می روید.

اگر بتوانید در سه مسابقه او را شکست بدهید، به محله بعدی خواهید رفت و دوباره همین روند تکرار می شود. بازی در حال حاضر که این مطلب را می نویسیم، شش محله متفاوت دارد و با وجود گستردگی خوب شان اما سازنده به همین بخش بسنده نکرده و در بازی شاهد حضور مسابقات متنوع تری هستیم.

در واقع جدا از رقابت با راننده های هر محله می توانید در بخش مسابقات پلکانی، مسابقه آزاد، مسابقه روزانه و مسابقات ویژه نیز توانایی های تان را به چالش بکشید و با وجود اینکه از دیدگاه گیم پلی هیچکدام از آن ها تفاوتی با یکدیگر ندارند ولی باز به واسطه تنوع دادن به مسابقات بازی را جذاب تر کرده اند.

صدای موتور ماشین ها کمی اغراق شده به نظر می رسند با این حال استفاده از افکت های صوتی برای هر قسمت موجب گشته تا بازی از لحاظ صداگذاری نمره قابل قبولی به دست بیاورد.

در گفت و گویی که با توسعه دهنده داشتیم نیز آن ها تایید کرده اند که در آینده محتویات بیشتری به جی تی کلوپ سرعت اضافه می شود. اگر ساخته استودیوی کینگ کد به همین روند ادامه دهد، احتمالا با پر محتوا ترین عنوان درگ ریسینگ ایرانی طرف خواهیم شد:

در حال اضافه کردن بخش داستانی جدید که به مسابقات کشوری (یا جهانی) معروف است، هستیم. در این بخش مسابقات سخت تر خواهد بود، نیاز به ماشین های خاص دارید و هزینه ارتقا بالاست. جدا از افزودن ماشین های بیشتر، مسابقات آنلاین هم تغییرات زیادی خواهند کرد به طوری که حریف تان در Lobby را خودتان انتخاب می کنید.

برای مسابقه در هر مرحله نیاز به ماشینی در یک کلاس به خصوص دارید. بازی در زمینه تعداد ماشین ها سنگ تمام گذاشته و مهم تر از آن، قابلیت شخصی سازی هر کدام از اتومبیل ها است. در این بخش دست بازیکن کاملا باز بوده و هر تغییری، چه در بخش ظاهری و چه در قسمت درونی، می توانید در ماشین ها اعمال کنید.

جی تی کلوپ سرعت

تمام قسمت های ماشین با یکدیگر مرتبط است و اگر تنها یکی از قطعات را ارتقا دهید، به نتیجه مطلوبی نمی رسید.

در بازی های درگ ریسینگ، سه چیز اهمیت خیلی زیادی دارد: بخش شخصی سازی، گرافیک و صداگذاری. در بخش شخصی سازی سازنده عملکرد خوبی از خودش به جای می گذارد و با وجود اینکه خیلی دوست داشتیم برای گرافیک هم همین حرف بزنیم ولی از دیدگاه بخش ظاهری، بازی روند سینوسی را طی می کند.

مدل سازی ماشین ها فوق العاده بوده و همگی کیفیت بالایی دارند اما همین که به اولین مسابقه می روید، همه چیز تغییر می کند. همچنان ماشین ها چش نواز هستندولی کیفیت بافت های محیط اصلا در حد و اندازه های ماشین ها نیست و به طرز عجیبی در سطح کمتری قرار دارد.

جی تی: کلوپ سرعت بهترین ریسینگ امسال نیست اما عنوان خوب و استانداردی است. بازی اگرچه توسط یک تیم خیلی کوچک ساخته شده ولی خروجی مناسبی را شاهد هستیم و به خاطر مدل سازی عالی ماشین ها، رابط کاربری خوب در محیط مسابقه، شخصی سازی عالی و تنوع فوق العاده گیم پلی یک تجربه سرگرم کننده با آن خواهید داشت.

جی تی : کلوپ سرعت
  • جی تی : کلوپ سرعت
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: کینگ کد
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 160 مگابایت
دانلود

مطالب مرتبط

بوی تند آسفالت؛ معرفی بهترین بازی های رانندگی موبایل

[مقاله در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ بروزرسانی شده است]ماشین سواری یکی از اولین سبک‌هایی بود که به‌خاطر استفاده درست از قدرت گوشی‌های هوشمند و البته ترکیب خوب کنترل ماشین‌ها و صفحه لمسی توانست به محبوبیت برسد و این محبوبیت هنوز هم ادامه دارد.در این چند ساله بازی‌ های رانندگی زیادی برای اندروید و iOS منتشر... ادامه مطلب

هفت سنگ؛ و باز هم هری پاتر

هفت سنگ این هفته را با هری پاتر شروع می‌کنم که دارد شلوغ‌ترین دورانش را در صنعتِ بازی‌های موبایل سپری می‌کند. پارسال دو بازی Wizards Unite و Hogwarts Mystery را داشتیم، چند ماه پیش Magic Awakened منتشر شد و حالا هم نوبت به Puzzles & Spells رسیده است.Harry Potter: Puzzles & Spells همانطور که اسمش نشان می‌دهد، یک... ادامه مطلب

وقتی کمان حرف اول را می‌زند؛ معرفی بهترین بازی‌های کمانداری موبایل

با وجود این همه اسلحه رنگارنگ و متنوعی که در بازی‌ها دیده‌ایم همچنان تیراندازی با کمان لذت خاص خودش را دارد، از آن چیزهایی که انگار قرار نیست در بازی‌های ویدیویی تکراری شوند. معرفی بازی Marshmello Music Dance؛ مارشملو حالا روی موبایل شبیه‌سازهای رضایت بخش، معرفی یکی از عجیب‌ترین سبک‌های موبایل معرفی بازی The Lord... ادامه مطلب

معرفی بازی Marshmello Music Dance؛ مارشملو حالا روی موبایل

با آن ده میلیون کاربرِ فورتنایتی که به تماشای کنسرت مجازی مارشملو نشستند، منطقی بود یک روزی Marshmello Music Dance را ببینیم. نه اینکه مارشملو با این کنسرت مجازی به محبوبیت رسید.تا قبل از این ایونت هم او یکی از معروف‌ترین دی جی‌های دنیا بود اما این کنسرت مجازی روی دیگری از محبوبیت مارشملو را نشان... ادامه مطلب

معرفی بازی Ninja's Creed؛ هدشات با تیرکمان

در هفت سنگ دیروز و برای معرفی Dead Zone، نوشتم که بازی در حالت کلی اثری متوسط است اما از آنجا که این روزها خیلی از اکشن‌های سوم شخص آفلاین شده‌اند و Dead Zone نیازی به اینترنت ندارد بنابراین تجربه‌اش پیشنهاد می‌شود.Ninja's Creed هم وضعیتی مشابه با Dead Zone دارد. بازی نه چیز جدیدی ارائه می‌دهد و... ادامه مطلب

هفت سنگ؛ شیطان هم گریه می‌کند

در یک هفته بی‌رمق دیگر، صنعت بازی‌های موبایل میزبان دو اتفاق مهم بود. یکی اینکه بالاخره بتای دویل می کرای موبایل ( منتشر شد و دوم هم اینکه شبکه Adult Swim قسمت جدیدی از ریک و مورتی را در فروشگاه‌های اپلیکیشن قرار داد.اول با دویل می کرای شروع می‌کنم که سال‌ها از معرفی‌اش می‌گذرد و... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟