معرفی اپلیکیشن ایگرگ؛ حل آنلاین سوالات درسی

سال ۹۶، سال درخشش اپلیکیشن های آموزشی بود. امسال هم محصولات جدید و خلاقانه ای روانه تلفن های هوشمند شدند و هم محصولات قدیمی و پرطرفدار پیشرفت چشمگیری را تجربه کردند تا یک پله دیگر به استانداردهای بین المللی نزدیک شوند.

جامعه هدف تعداد زیادی از این اپ ها را دانش آموزان دبیرستانی و پشت کنکوری ها تشکیل داده، برای همین توسعه دهندگان روش های گوناگونی را برای جذب این قشر از محصلین در پیش می گیرند. ایگرگ که امروز معرفی می کنیم هم همین قشر را هدف قرار داده، اما برای آموزش روش متفاوتی را در پیش گرفته است: حل آنلاین تمام سوالات درسی.

یعنی چه؟ یعنی کافیست در هر مقطع تحصیلی که هستید، از سؤالی که برایتان ابهام برانگیز بوده عکس گرفته و برای متخصصان ایگرگ بفرستید تا بعد از مدتی پاسخ تشریحی را به شما ارسال کنند. فرقی هم نمی کند سؤالتان مربوط به ریاضی باشد یا زیست شناسی، در هر صورت پاسخ تمام سوالات تان را از ایگرگ می گیرید.

این روزها کمتر توسعه دهنده ای به سراغ این روش پر زحمت و پر هزینه می رود. بسیاری از اپ های آموزشی ایرانی، مبنای کار را بر سوالات تستی گذاشته اند و در کنارش پاسخ تشریحی هم ارائه می کنند. شاید همین موضوع برایتان جای سؤال باشد که با وجود این امکان واقعا چه دلیلی دارد که ایگرگ به سراغ این روش نسبتا سنتی و شاید زمان بر برای حل سوالات برود؟

مهدی محمدیان، هم‌مؤسس ایگرگ در گفتگو با دیجیاتو سوال بالا را این گونه پاسخ می دهد:

«ایده اولیه ساخت برنامه ایگرگ بر اساس نیاز دانش ­آموزان شکل گرفت. بر اساس تجربه 10 ساله دبیری در مدارس تهران و تدریس دروس ریاضی، دانش ­آموزانی که به دلیل ضعف مالی توانایی گرفتن دبیر خصوصی برای آموزش دروس را نداشتند، همواره با مشکلات بسیاری در رفع نیازهای آموزشی خود مواجه بودند، البته که گاهی مشکلات این دانش­ آموزان مختص به سوالات اندکی بود که هزینه و فایده گرفتن دبیر خصوصی با یکدیگر برابری نمی­کرد. ضمن اینکه اگر نگاهی فراتر از شهرهای بزرگ داشته باشیم متوجه می­شویم در شهرهای کوچک، دسترسی به معلم نیز یک مشکل اساسی است که با توجه به آنلاین بودن نرم افزار ایگرگ این نیاز نیز برطرف می­شود.»

ایگرگ چند مزیت بزرگ دارد. یکی این که به عنوان دانش آموز در طرح سؤال محدودیتی ندارید و از هر مبحثی می توانید سوال بپرسید، نکته بعد این که استفاده از اپ در قیاس با سایر اپ های آموزشی برایتان بسیار ارزان تر تمام می شود.

هر سؤال در ایگرگ ۵ اعتبار ارزش دارد، یعنی معادل ۵۰۰ تومان. با همین هزینه اندک، می توانید در هر مبحث درسی سؤال بپرسید و اندکی بعد پاسخ را از متخصصین ایگرگ به صورت تشریحی تحویل بگیرید. همین رویه ایگرگ را برای استفاده مقطعی به اپ مناسبی تبدیل کرده چرا که بر خلاف بسیاری از اپ های آموزشی برای آزاد شدن بخش های مختلف نیاز به پرداخت مرتب حق اشتراک نخواهید داشت.

ایگرگ به شما اجازه می دهد که با دوربین موبایل از سوال عکس بگیرید یا اینکه تصویری را از گالری برای متخصصین ارسال کنید. پاسخ مدتی بعد توسط متخصص آموزشی به طور تشریحی برایتان ارسال می شود و هنگام طی شدن این مراحل، با نوتیفیکیشن در جریان اوضاع قرار می گیرید.

این روند را در ایگرگ تست کردیم. در اولین امتحان، پاسخ سوال ریاضی با تأخیر نسبتا زیادی به دستمان رسید که تا حدی باعث دلسردی مان از اپلیکیشن شد. طبیعتا چشم انتظار ماندن برای پاسخ و معطل شدن دانش آموز، موضوع بسیار مهمی است که در صورت عدم توجه تیم ایگرگ می تواند به شکست این اپ بینجامد. اما مطابق گزارش کاربران کافه بازار به نظر می رسد که این تأخیر همیشگی نیست و فاکتورهای مختلفی در آن اثر دارند که شاید مهم ترین شان تعداد کم معلمان و زیادی درخواست هاست.

بنیان گذار ایگرگ ضمن تأیید این تأخیر، به ما می گوید که در حال حاضر پاسخ ها با میانگین حدودا ۱۵ دقیقه به دست کاربران می رسند اما در آینده با توسعه اپ و استخدام معلمان بیشتر این تأخیر به حداقل میزان خود خواهد رسید.

البته ایگرگ با همین رویه هم تا حالا بازخوردهای خوبی دریافت کرده و توسعه دهندگانش از عملکرد آن رضایت دارند:

«تا به حال بیش از ۶ هزار نفر در برنامه ایگرگ ثبت­ نام کرده اند و روزانه به طور متوسط ۷۰ سوال توسط اساتید ایگرگ پاسخ داده می­ شود. این آمار تنها بعد از گذشت ۲ ماه از بیرون آمدن برنامه بدست آمده است.»

با این وجود نمی توان انکار کرد که موفقیت ایگرگ در آینده، به شدت در گرو حل مشکلاتی است که همین حالا در آن دیده می شود. قطعا مهم ترین موضوع افزایش سرعت پاسخدهی به سوال هاست، هر چند بهبود رابط کاربری خشک و بی روح (و گاهی ناپایدار) اپ و البته امکان ارسال ویس از طرف استاد که جای خالی اش به شدت احساس می شود هم می توانند در آینده از ایگرگ اپلیکیشن بهتری بسازند.

اما با تمام این اوصاف، در مجموع می توانیم ایگرگ را اپلیکیشن مفید و کارآمدی برای حل مشکلات درسی بدانیم که با روشی متفاوت اما مؤثر توانسته باری از دوش دانش آموزان و پشت کنکوری ها در شب های امتحان بردارد. این نرم افزار آموزشی را می توانید همین حالا و به رایگان از کافه بازار دانلود کنید.

ایگرگ (حل آنلاین سوالات درسی)
  • ایگرگ (حل آنلاین سوالات درسی)
  • قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
  • سازنده: ایگرگ
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 5 مگابایت
دانلود

مطالب مرتبط

معرفی اپلیکیشن دکتر ساینا؛ بانک اطلاعات داروها، بیماری ها و مراکز درمانی

تا حالا شده بخواهید عوارض داروهای مصرفی تان را بدانید؟ به علل و مکانیزم عمل بیماری ها پی ببرید و پیش از مراجعه به پزشک تحلیل ساده ای از نتایج آزمایشات داشته باشید؟ اگر پاسختان مثبت است، اپلیکیشن امروز می تواند در این موضوعات به کمک شما بیاید. «دکتر ساینا» با به خدمت گرفتن تکنولوژی آمده تا رابطه... ادامه مطلب

معرفی اپلیکیشن تسکوک؛ راهی متفاوت برای برنامه ریزی

برنامه ریزی کارها و استفاده از تقویم دو مقوله جدا از هم هستند، اما چه خوب می شود اگر به هر دو از یک اپلیکیشن دسترسی داشته باشیم. توسعه دهندگان تسکوک در اپلیکیشن خود همین ایده را پیاده سازی کرده اند؛ ترکیبی از یک تقویم شمسی اذان گو و ابزار مدیریت زمان که تلاش کرده با... ادامه مطلب

معرفی "سامانه هوشمند همراه"؛ آچار فرانسه ای برای انجام امور روزمره شما

زمانی انجام کارهایی مثل پرداخت قبوض بانکی، استعلام خلافی خودرو، امور نظام وظیفه و ... نیازمند مراجعه حضوری به مراکز مربوطه بود. ساعت ها در صف های شلوغ و پر ازدحام این مراکز می ایستادیم و در نهایت ممکن بود در همان روز موفق به تکمیل کار نشویم. الکترونیکی شدن خدمات مراکز دولتی و خصوصی در سال های... ادامه مطلب

بررسی بازی لوتی ها؛ طهران تهران

بی شک همه بازیکن ها دوست دارند تا عنوانی متناسب با فرهنگ منطقه خود را تجربه کنند و با توجه به کارنامه اپلیکیشن های ایرانی طی 12 ماه گذشته، توسعه دهندگان داخلی هم به خوبی این مسئله را فهمیده اند. هی تاکسی، سنتوری، لوتی وار و ده ها نمونه متفاوت که همگی با پرداخت به... ادامه مطلب

معرفی سالنامه شمسی؛ تقویمی رایگان با امکانات کامل برای اندرویدی ها

اگر از اپلیکیشن تقویم قدیمی تان خسته شده اید، شاید وقت آن رسیده که سال نو را با اپ تقویم جدیدی آغاز کنید. اپلیکیشن سالنامه شمسی گروه نرم افزاری کلبه می تواند گزینه خوبی برای این کار محسوب شود؛ تقویمی که هم رایگان است و هم مضاف بر امکانات معمولی و روتین، قابلیت های اضافه ای... ادامه مطلب

معرفی اپ آموزش مکالمه همراه؛ راهی آسان برای تقویت مکالمه انگلیسی

اساتید آموزش زبان انگلیسی، معمولا توصیه می کنند که برای تقویت مکالمه حتما پارتنری برای تمرین رو در رو داشته باشید. اما همیشه چنین موقعیتی فراهم نیست. گاهی اوقات باید بدون پارتنر برای یادگیری انگلیسی بکوشید، یا آنکه مکالمه با فردی دیگر را برای خودتان شبیه سازی کنید. اپلیکیشن های آموزش زبان در این مواقع می توانند پارتنر... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x