همه چیز درباره آیفون 13
تست سقوط گلکسی اس 9 خبر از برتری آن بر آیفون 10 می دهد [تماشا کنید]

تست سقوط گلکسی اس 9 خبر از برتری آن بر آیفون 10 می دهد [تماشا کنید]

موبایل های پرچمدار جدید سامسونگ، گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس نسبت به نسل پیشین خود مقاوت بیشتری دارند، حالا کهکشانی های سامسونگ از شیشه ای با ۲۰ درصد مقاومت بیشتر نسبت به قبل بهره می برند، در حالی که گوشه های بدنه نیز افزایش قطر ۰.۲ میلی متری را تجربه کرده اند. همچنین بدنه ای از جنس آلومینیوم AL 7003 نوید مقاوت هر چه بیشتر آنها را می دهد. ولی آیا همه اینها کافی است که ۲۰ درصد افزایش کلی مقاوت بدنه (به ادعای سامسونگ) از گلکسی اس ۹ محافظت کند؟

به این منظور کمپانی «SquareTrade» به روش های ویژه خود اقدام به آزمایش گلگسی اس ۹ کرده. این آزمایش ها شامل سقوط از ارتفاع ۱۸۰ سانتی متری از پشت و جلوی موبایل، خمش موبایل ها از وسط و تست چرخش در محفظه بسته به مدت ۶۰ ثانیه هستند.

در دو تست سقوط از ارتفاع ۱۸۰ سانتی متری از دو جهت، شیشه دو موبایل می شکند. در آزمایش خمش نیز گلکسی اس ۹ تا حدود ۱۰۴ کیلوگرم و اس ۹ پلاس تا ۹۵ کیلوگرم فشار را تحمل می کنند.

در تست چرخش در محفظه بسته هر دو موبایل دچار شکستگی های جزئی می شوند و گوشه های قابشان نیز آسیب می بند. در نهایت سادگی تعمیر پذیری بررسی می شود.

بر اساس ادعای این کمپانی گلکسی اس ۹ نسبت به آیفون ۱۰ مستحکم تر است. با این حال باز هم نمی تواند از سقوط جان سالم به در ببرد. شرکت SquareTrade امتیاز ۷۱ را به گلکسی اس ۹ و نیز ۷۶ را به گلکسی اس ۹ پلاس داده و آنها را از نظر ریسک میزان آسیب پذیری به ترتیب در رده متوسط و متوسط رو به بالا ارزیابی نموده.

لازم است اشاره کنیم که امتیاز دهی این کمپانی به گونه ای است که هرچه میزان این عدد بالاتری باشد، نشان از آسیب پذیری بیشتر موبایل دارد. SquareTrade پیش از این در آزمایش هایی که روی آیفون ۱۰ انجام داده بود، امتیاز ۹۰ با ریسک شکنندگی بالا را به آن داده بود که شکننده تر از هر آیفون و هر موبایل دیگری که این کمپانی بررسی کرده بود به حساب می آمد.

پیشنهاد می کنیم آزماش دیگر سقوط گلکسی اس ۹ و نیز مقایسه تست سقوط آن در برابر آیفون ۱۰ را نیز مشاهده نمایید.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato