در پی رسوایی اخیر، ایلان ماسک اکانت های اسپیس اکس و تسلا را از فیسبوک حذف کرد

شب گذشته و در جریان یک طوفان توییتری، برخی از فالوئرهای ایلان ماسک، این میلیاردر نابغه را به چالش حذف اکانت های کمپانی هایش از شبکه اجتماعی فیسبوک دعوت کردند و وی با این درخواست موافقت کرد. در حال حاضر اکانت های اسپیس اکس و تسلا غیرفعال شده اند که هر یک نزدیک به ۲.۶ میلیون فالوئر داشتند.

ماسک شب گذشته در پاسخ به توییت برایان اکتون، هم‌موسس واتس اپ و یکی از سرمایه گذاران Signal که مردم را به چالش #deletefacebook دعوت کرده بود پاسخی طنزآمیز داد و نوشت: «فیسبوک چیست؟». بعد از این، یکی از فالوئرهای ماسک در پاسخ به مدیرعامل تسلا نوشت که اگر وی «مرد است» باید صفحه فیسبوک اسپیس اکس را پاک کند.

ماسک مدعی شد که تا به امروز نمی دانسته چنین صفحه ای وجود دارد و سپس به درخواست او جواب مثبت داد و نوشت: «متوجه نبودم که چنین صفحه ای وجود دارد، پاکش خواهم کرد». بعد از حذف صفحه فیسبوک اسپیس اکس، ماسک اعلام کرد که تا به حال این صفحه را ندیده است. سپس چندین فالوئر دیگر او را به حرکتی مشابه در قبال صفحه فیسبوک تسلا ترغیب کردند و او مجدداً نوشت: «قطعاً. در هر صورت چرند به نظر می رسد.»

موج تمسخر فیسبوک از سوی کاربران، بعد از پشت سر گذاشتن یک هفته فاجعه بار از سوی این کمپانی آغاز شد. یک هفته پیش مشخص شد که کمبریج آنالیتیکا، شرکتی که در زمینه مشاوره فعالیت دارد، مشغول کار روی کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ بوده و از اطلاعات ۵۰ میلیون کاربر فیسبوک، برای کمک به انتخاب ترامپ استفاده کرده. از زمان انتشار گزارش های مربوط به این موضوع، فیسبوک مورد حمله منتقدان قرار گرفته و حتی سهامش با افتی چشمگیر مواجه شده است.

علی رغم رویکرد ضد-فیسبوکی که ماسک در پیش گرفته، اکانت اسپیس اکس و تسلا همچنان در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعال هستند؛ اما اگر ایلان ماسک «واقعا مرد باشد»، احتمالاً این صفحه ها را هم بزودی حذف می کند.

ویجیاتو

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟